Комісія з питань програми і зовнішніх зносин Виконавчого комітету ЮНЕСКО схвалила прийняття ініційованого Україною рішення "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)", повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.
Голосування відбулося 14 жовтня, проект підтримали 26 із 28 країн Європейського Союзу (крім Мальти і Хорватії), а також США, Канада, Норвегія, Швейцарія, Туреччина і Японія. Проти прийняття рішення проголосували представники чотирьох держав: Російської Федерації, Індії, КНР і Куби.
Проект постанови був внесений на розгляд 197-ї сесії Виконавчого комітету ЮНЕСКО народним депутатом України, лідером Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.
В основу рішення покладено пункти Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.
Рішення ЮНЕСКО передбачає всебічний моніторинг в рамках мандата організації ситуації на території Криму та міста Севастополь, збір і аналіз даних з усіх видів джерел, а також розробку механізмів спостереження за ситуацією на півострові.
Генеральний директор ЮНЕСКО повинен буде відзвітувати перед виконавчим комітетом про проведену роботу та вжиті заходи з моніторингу ситуації в Криму на 199-й сесії організації.
Раніше повідомлялося, що 7 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму.
6 жовтня Міністерство закордонних справ України опублікувало офіційний коментар з приводу розпорядження уряду Російської Федерації від 3 жовтня про прийняття у федеральну власність національного заповідника "Херсонес Таврійський", який внесений ЮНЕСКО в Список об'єктів всесвітньої спадщини .