Брюссель вважає проблемою відсутність в Україні окремого держоргану у системі виконавчої влади, який би займався європейськуою інтеграцією держави.
Про це сказав комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ-Україна", опублікованому у четвер, 19 вересня.
"Те, що у вас немає віце-прем'єра, відповідального за європейські питання,- не біда. Але є проблема в тому, що у вас немає окремої структури, окремого органу, який координує європейський порядок денний. І це стає особливо важливим у світлі Угоди про асоціацію. Після підписання УА вам буде просто необхідно створити таку структуру", - сказав Фюле.
За словами єврокомісара, як саме виглядатиме цей орган, хто його очолить - це виключно внутрішні питання, які українська влада повинна вирішити сама.
"Єдина порада", яку дає Євросоюз, - це щоб обраний Україною формат був дійсно працездатним, у нього повинні бути повноваження щодо всіх аспектів, які стосуються угоди про асоціацію.
При цьому, як підкреслив Фюле, важливий момент у цьому питанні - "потрібно передбачити механізм взаємодії цього органу з опозицією та громадянським суспільством".
Відзначимо, у 2012 році, відразу після призначення Валерія Хорошковського першим віце-прем'єром, в Україні планували створення нової державної структури, яка займається європейською інтеграцією, - Координаційного бюро європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, у сферу діяльності якого входила б взаємодія не тільки з Євросоюзом, але і з міжнародними фінансовими організаціями. Планувалося, що нова державна структура буде сформована на базі департаменту європейської інтеграції (ДЄІ) секретаріату Кабінету міністрів.
У період прем'єрства Юлії Тимошенко у Кабміні вже існувало Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції, але воно так і не стало впливовим. У 2010 році нова влада у кілька разів скоротила штат, а потім і зовсім ліквідувала.
Сьогодні курирування питань євроінтеграції - координацію діяльності центральних органів виконавчої влади та взаємодію з інститутами ЄС - здійснює секретар РНБОУ (Сергій Клюєв - ред.) згідно з указом президента України №127 від 12 березня 2013 року. !zn
Читайте також:
Євросоюз ускладнить ратифікацію угоди з Україною, аби Київ "не розслаблявся"
Ісландія ліквідувала переговорні групи про вступ до ЄС
Угода про асоціацію: ЄС поки не визначив першочергові політичні вимоги до України