Комісар 3 не виключає тимчасового застосування до України деяких положень угоди про асоціацію (УА), таких як зона вільної торгівлі (ЗВТ), до її ратифікації. У той же час, предметом дискусії є лише глибина застосування політичної частини УА.
"Щоб почати тимчасове застосування (УА до її ратифікації), потрібно отримати згоду Європарламенту, і ми сподіваємося, що Європарламент прийме таке рішення ще у нинішньому складі - до виборів, які відбудуться у травні. Але насамперед нам потрібно прийняти рішення про те, яка частина угоди буде застосовуватися до завершення процесу ратифікації", - заявив Фюле в інтерв'ю виданню "Коммерсант-Україна".
За його словами, дискусія країн-членів ЄС з цього питання все ще триває, але незабаром вони вийдуть на підсумкове рішення.
"Ми пропонуємо включити в нього всі без винятку розділи УА, що стосуються створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ЗВТ). Предметом дискусії є лише глибина застосування політичної частини УА, і це пов'язано з розподілом повноважень всередині ЄС. Я хочу підкреслити, що питання тимчасового застосування не буде затверджуватися ЄС в односторонньому порядку, адже це наша спільна з Україною угода. Тому ми, досягнувши згоди всередині ЄС, проведемо консультації з українською стороною, щоб вони вирішили, чи підходить їм цей варіант. Так що у підсумку в обох сторін будуть рівні права при визначенні обсягу тимчасового застосування, і ніхто не зможе обрати для нього статті, вигідні тільки одній стороні", - повідомив Фюле.
Як повідомляло ZN.UA, Євросоюз вирішив підстрахуватися і посилити важелі впливу на Україну після підписання Угоди про асоціацію. Зокрема, окрім пунктів щодо зони вільної торгівлі до переліку пунктів так званого тимчасового застосування Угоди можуть включити деякі політичні розділи, щоб Київ не розслаблявся на шляху побудови повноцінної європейської демократії, особливо у переддень президентських виборів 2015 р.
За інформацією ZN.UA, європейська сторона дещо змінила свій підхід щодо умов початку так званого тимчасового застосування Угоди (до її ратифікації всіма 28-ми парламентами країн - членів ЄС). Якщо раніше передбачалося, що для цього буде достатньо лише ратифікації УА Верховною Радою, а європейська сторона окремим документом нотифікує обсяг, у якому Угода буде тимчасово виконуватися, то нині європейці говорять ще й про необхідність провести ратифікацію УА в Європарламенті до початку тимчасового застосування.
Таким чином, якщо процеси в Україні після укладення асоціацію з ЄС підуть зовсім не в європейському напрямку, то ратифікацію в Європарламенті можна "підвісити". !zn
Читайте також:
Український МЗС не знає в Європі країн, які проти асоціацію з Україною
Азаров: Угода про асоціацію з ЄС - не догма, її можна переглянути