Окрема спостережна місія за президентськими виборами в Україні створюватися не буде, Європейський союз покладатиметься на висновки спостерігачів від Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це повідомив представник ЄС у контексті зустрічі очільників МЗС країн, яка запланована на понеділок, 18 лютого.
"Євросоюз не розглядає можливості відправлення окремої спостережної місії на вибори в Україні. Зазвичай, ми не робимо цього для країн, які є членами ОБСЄ, і будемо враховувати висновки спостерігачів від цієї організації. Ці вибори є важливими, зокрема в контексті продовження процесу реформ", - цитує представника Європейського союзу "Укрінформ".
Також він зазначив, що Україна вже досягла прогресу на шляху реформування країни, але послідовні перетворення необхідно продовжувати й надалі, зокрема, у сфері громадських фінансів, банківського сектору, фіскальних органів та правової системи.
Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.
У листі до МЗС України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.
У МЗС напередодні нагадали про те, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".