Європейські рахунки депутата-втікача Сергія Клюєва не будуть розморожені, поки не закінчиться термін подачі апеляції.
Як повідомлялося вчора, Європейський суд ухвалив рішення про незаконність останньої хвилі санкцій, введених проти Клюєва Радою ЄС у 2017 році.
Чи оскаржуватиме Європейська Рада зняття санкцій проти Сергія Клюєва спікери відомства не повідомляють. Проте наголошується, що таке оскарження не має особливого сенсу, оскільки санкції закінчуються 6 березня, передає українська редакція DW.
"Європейські інститути вивчать всі наявні варіанти юридичних дій і у слушний момент приймуть рішення щодо подальших дій", – зазначив у відповіді на запит видання представник Ради ЄС.
Також вказується, що Генпрокуратура України, як випливає з рішення суду, яким володіє DW, у своїх листах Єврокомісії наводила лише дату відкриття справи і статтю Кримінального кодексу, за якою ведеться слідство проти Клюєва.
Суд визнав, що за кілька років, після першого введення санкцій проти депутата, українська сторона повинна була продемонструвати прогрес у розслідуванні справ та принаймні коротко надати європейським партнерам відповідну інформацію.
Видання також зазначає, що за період дії санкцій у Відні збанкрутували фірми, пов'язані з братами Клюєвими – Activ Solar і SLAV Handel. У результаті найбільші кредитори цих компаній – державні "Ощадбанк" і "Укрексімбанк" – залишилися ні з чим. Видані ними кредити на майже 30 мільярдів гривень, очевидно, не повернуть.
Наголошується, що для підтримки цих банків, уряд докапіталізував їх з державного бюджету на суму близько 20 млрд гривень. Це коштувало кожному українському платникові податків близько 2 тисяч гривень.
Нагадаємо, що 3 червня 2015 року Верховна Рада підтримала зняття недоторканності і притягнення Клюєва до кримінальної відповідальності. Того ж дня Клюєв намагався вилетіти до Відня, але був затриманий представниками прикордонної служби аеропорту "Бориспіль". 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генеральну прокуратуру. Народного депутата оголосили у розшук.
28 січня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання і арешт втікача Клюєва.
У травні 2017 року Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-президента Віктора Януковича та його оточення.