Європарламент ухвалив резолюцію із засудженням спроб Росії тиснути на сусідів

Поділитися
Європарламент ухвалив резолюцію із засудженням спроб Росії тиснути на сусідів Європарламент заступився за країни Східного партнерства © proiectromania.wordpress.com/
Депутати Європарламенту закликали Росію утриматися від тиску на країни Східного партнерства і поважати їхнє суверенне право здійснювати власний політичний вибір.

Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій назвав неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликав Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн.

Документ, який підтримали всі головні політичні партії парламенту, оцінює останні події, як такі, що "виходять за рамки виключно комерційного аспекту" і закликає Європейську комісію "послати сильний сигнал підтримки всім країнам-членам Східного партнерства в їхніх євроінтеграційних прагненнях".

"Європарламент висловлює жаль щодо факту, що з наближенням Вільнюського саміту Східного партнерства зростають різні типи тиску на країни Східного партнерства, які досягли фінальної фази переговорів про підписання або парафування їхніх угод про асоціацію, вважає це неприйнятним тиск, більше того, вірить, що прогресивна інтеграція країн-партнерів з ЄС сумісна з продовженням їхніх хороших відносин із Росією", - йдеться у резолюції.

При цьому депутати закликали Росію утриматися від тиску на країни Східного партнерства і поважати їхнє суверенне право здійснювати власний політичний вибір.

Європарламент "чітко підкреслює, що вільний вибір країн Східного партнерства, який не має ніякого негативного впливу на торгівлю з Росією, не повинен призводити до таких наслідків як торговельні заходи, візова політика, мобільність працівників, втручання у заморожені конфлікти", - йдеться в документі.

Депутати висловили підтримку підписанню і парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові до цього. Одночасно у резолюції міститься заклик до країн Східного партнерства продовжити необхідну роботу для підготовки до підписання або парафування угод.

Україна, Грузія і Молдова мають намір підписати або парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді. Такий крок унеможливить їхній вступ до 3 під керівництвом Росії.

Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією. !zn

Читайте також:

Фюле заявив, що для Євросоюзу неприйнятні погрози Росії сусідам через асоціацію

Єврокомісар Фюле назвав можливою одночасну побудову ЗВТ з ЄС і статус спостерігача в МС

Румунія збільшить імпорт молдавського вина, щоб допомогти Молдові компенсувати російське ембарго

Президент Європарламенту нагадав українській владі про необхідність вирішити справу Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі