Європейський парламент може рекомендувати Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом всіх необхідних умов.
Про це Йдеться в проекті резолюції "Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту (ЄП) щодо доповіді 2012 (Європейської комісії)", яка буде винесена на голосування в Європейському парламенті на засіданні в Страсбурзі в середу. Доповідачем виступає депутат Яцек Саріуш-Вольський.
"(ЄП) Рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дасть свою згоду в залежності від вищевказаних вимог рішення Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію негайно з моменту її підписання, у випадку виконання усіх вимог та подальшого підписання, висловлює намір приступити до повної ратифікації Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", - йдеться в проекті резолюції.
Разом з тим, ЄП пропонується висловити жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, "повністю не завершений", оскільки в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем".
"Тим не менш, (ЄП) вітає зобов'язання, прийняті нещодавно президентом Віктором Януковичем і лідерами опозиції продовжувати працювати над необхідними правовими актами у Верховній Раді і чекає швидку реалізації цих обіцянок до саміту у Вільнюсі", - сказано в проекті.
Водночас, ЄП визнає прогрес, досягнутий досі, але при цьому підкреслює, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, удосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя. (ЄП) Вітає поточний діалог Україна-ЄС і їх спільне прагнення підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 і 29 листопада 2013 року", - наголошується в проекті резолюції.
Крім того, ЄП пропонується визнати європейські прагнення України і підтвердити свою позицію, що "поглиблення відносин між ЄС і Україною та факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення та є в інтересах обох сторін".
Також у проекті пропонується засудити нещодавні торговельні заходи, введені Росією проти українського експорту, які спрямовані на тиск на Україну з метою не підписати Угоду про асоціацію з ЄС і закликати Росію утримуватися від введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску". !zn
Читайте також:
ЄС поставив жорстку умову звільнити Тимошенко до саміту у Вільнюсі
Фюле нагадав про важливість якомога швидше вирішити проблемні питання перед Вильнюським самітом
Євросоюзу набрид блеф української влади
Євросоюз закликав Україну докласти додаткових зусиль для асоціації