Європарламент перед голосуванням щодо спрощення отримання віз обговорить ситуацію щодо гей-спільнот в Україні

Поділитися
Європарламент перед голосуванням щодо спрощення отримання віз обговорить ситуацію щодо гей-спільнот в Україні © The Guardian
Ініціаторами такої дискусії виступили ліберали, які хочуть використати можливість розгляду доповіді з рекомендаціями для того, щоб обговорити ситуацію з сексуальними меншинами в Україні.

3 напередодні голосування доповіді з рекомендаціями Ради ЄС щодо підписання Угоди про спрощення порядку видачі віз з Україною обговорить ситуацію щодо сексуальних меншин (LGBT community) в Україні.

Таке рішення було прийнято в четвер у Брюсселі в рамках Конференції президента напередодні пленарної сесії, яка відбудеться з 15 по 18 квітня в Страсбурзі.

Обговорення відбудеться 16 квітня - перед голосуванням доповіді щодо рекомендацій Ради ЄС з підписання Угоди між Україною і ЄС про внесення доповнень у вже існуючу Угоду про спрощення порядку видачі віз. Саме голосування заплановано на 17 квітня. Доповідачем виступає депутат від Великобританії, соціаліст Клод Мораес.

Ініціаторами такої дискусії виступили ліберали, які хочуть використати можливість розгляду доповіді з рекомендаціями для того, щоб обговорити ситуацію з сексуальними меншинами в Україні. Зокрема, основою для занепокоєння є законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму серед дітей, так само як і інше законодавство, так чи інакше пов'язане з гей-спільнотою.

Як відомо, в проекті доповіді Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати Угоду про спрощення порядку видачі віз.

22 березня Угоду 3 8 квітня.

Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, які проживають на території країн-членів ЄС, громадяни, які прямують в ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва та консульства ЄС оформляють багаторазові візи строком дії п'ять років наступним категоріям осіб: членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорам та їх заступникам, якщо їх не звільнено від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.

Європейські диппредставництва і консульства також оформляють багаторазові візи терміном дії один рік наступним категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів і локомотивів у міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які їх супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Такі візи оформляються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею відповідно до законів про в'їзд і перебування в державі 3. !zn

Читайте також:

Європарламент розгляне питання про спрощення візового режиму з Україною

Янукович схвалив угоду з ЄС про спрощення оформлення віз

Македонія продовжила безвізовий режим для України до 2018 року

Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі