Захід забуває про Україну через біженців і можливий вихід Британії з ЄС – Джеймс Шерр

Поділитися
Захід забуває про Україну через біженців і можливий вихід Британії з ЄС – Джеймс Шерр На думку Шерра, Росія просувається далі через невпевненість Заходу © Postimees
Британський експерт вважає ізоляцію країни-союзника Туреччини найгіршим кроком західної стратегічної культури.

Євросоюз повністю сфокусований на собі й втрачає інтерес до військового конфлікту на Донбасі, заявив науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chattam House Джеймс Шерр під час виступу на міжнародній конференції "Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці".

"Росія розуміє, що Захід настільки економічно слабкий, як і Росія. Якщо вони виграють геополітичну боротьбу, то виграють економічну битву. Так думає Кремль", - запевнив політичний аналітик.

На думку Шерра, наразі Європу більше турбує Brexit, можлива відмова Великобританії від членства в ЄС після референдуму, війна в Сирії та міграційна криза.

"Восени минулого року нормандські гравці посилили Мінські угоди. Послання до Володимира Володимировича було чітким: ми хочемо негайного припинення вогню. Але потім почалася війна в Сирії і були теракти в Парижі. І ми відійшли від Мінських угод. І це я маю на увазі, коли говорю про відсутність впевненості. Без нашої згоди на це Росія не зможе рухатись", - заявив Шерр.

На думку британського експерта, Росія використовує міграційну кризу як зброю проти західного світу. Завдяки війні в Сирії Путін прагне зберегти режим Башара Асада й отримати Сирію, яку можна використовувати, що матиме жахливі наслідки для всього регіону.

"Росіяни створили другу хвилю міграції в Європу. Про це вперше сказав не Брідлав, а міністр закордонних справ Фінляндії. У Фінляндії відчули збільшення кількості біженців. Так Росія прагне зруйнувати підвалини союзників Америки", - пояснив Шерр.

Джеймс Шерр вважає, що разом із виходом Великобританії з ЄС міграційна криза розвиватиметься дедалі швидшими темпами. Тому сьогодні українське питання лишається формалістичним і другорядним для європейських політиків.

Читайте також: Великобританія передасть 1,75 млрд доларів на допомогу сирійцям

Раніше західні аналітики стверджували, що Путін використовує перемир'я в Сирії для посилення впливу в регіоні. Угода Заходу з російським лідером спричинила подальшу експансію РФ. На думку авторів, ситуація в Сирії нагадує конфлікт на Донбасі, де проросійські бойовики "випробовують на міцність" лінію оборони урядових військ.

Війна в Сирії стала другим фронтом боротьби Путіна проти Заходу після військового конфлікту на сході України. Після вторгнення в Сирію у вересні минулого року Росія пішла на деескалацію конфлікту на Донбасі.

Натомість посол США в Україні Джеффрі Пайетт зауважував, що проблема Сирії та біженців не відволікає увагу США від України. Американський уряд надалі підтримуватиме реформи в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі