Євроінтеграція не є вибором окремих політиків - це вистраждане повернення України у власний дім - Гальчинський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Євроінтеграція не є вибором окремих політиків - це вистраждане повернення України у власний дім - Гальчинський Гальчинський каже, що є противником політизації євроінтеграції © kmu.gov.ua
На думку економіста, майбутнє європейського співтовариства пов'язане з формуванням багатоярусної інтеграційної системи, у якій Україні потрібно зайняти власне місце.

Євроінтеграційний курс України - це не предмет вибору окремих політиків, а вистраждане багатовіковою історією природне повернення України у власний дім, і це не може ставитися під сумнів, заявив у розмові з DT.UA український економіст, екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень і багаторічний президентський радник Анатолій Гальчинський.

Він наголошує, що є рішучим противником політизації євроінтеграційного процесу.

"Що ж до реалій євроінтеграційної стратегії, то в ній має обов'язково бути наше бачення межі між тим, що, відмираючи, йде в минуле, і тим, що в Європі тільки народжується. Скажу більше - не можна тупо, у сенсі - однозначно, трактувати перспективи нашого членства в Євросоюзі, хоча я завжди був і залишаюся активним прибічником цього рішення, дещо у своєму житті встиг зробити для його реалізації, тому маю моральне право говорити в такий спосіб", - каже Гальчинський.

Читайте також: Гальчинський вважає "злочинним" зниження рівня доходів населення

На його думку, майбутнє співтовариства пов'язане з формуванням багатоярусної інтеграційної системи, яка включає в себе не тільки жорсткі, а й м'які форми співробітництва при зростаючій значущості останніх.

"Багатоярусним співтовариство фактично є вже сьогодні. У зв'язку із цим асоційоване членство та наша участь у зоні вільної торгівлі, так само, як і безвізовий режим у найближчій перспективі, означають нашу фактичну інтегрованість у функціональні системи співтовариства. Потрібно грамотно реалізувати цю ситуацію, розумно використати її як сходинку до наступних рішень євроінтеграційного курсу", - наголошує економіст.

Нагадаємо, на думку Гальчинського, в останні десятиліття на планеті відбуваються масштабні зрушення, які ставлять на порядок денний питання про кінець історичної доби, яка, починаючи з XVIII ст., асоціюється з фундаментальними цінностями Заходу.

Детальніше про перспективи єдиної Європи читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським "Реформи ЄС - справді питання сьогоднішнього порядку денного" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі