ЄС визначив обсяг тимчасового застосування угоди про асоціацію з Україною

Поділитися
ЄС визначив обсяг тимчасового застосування угоди про асоціацію з Україною ЄС назвав рамки застосування Угоди про асоціацію з Україною до її ратифікації © eu2013.lt
Згідно з рішенням, відразу ж після підписання асоціації можна буде ввести в дію тимчасове застосування положень угоди Україна-ЄС, 90% в частині всеосяжної зони вільної торгівлі та понад 50% політичної частини.

Країни-члени ЄС визначили обсяг тимчасового застосування угоди про асоціацію одразу ж після підписання документа без його ратифікації. Відповідне рішення було прийнято в рамках засідання комітету постійних представників країн ЄС (COREPER), яке відбулося у понеділок у Брюсселі.

Міністр закордонних справ Литви, що головує в ЄС, Лінас Лінкявічюс уточнив, що "важливість цього рішення полягає в тому, що можна буде відразу ж після підписання, якщо воно відбудеться, ввести в дію так зване тимчасове застосування положень угоди про асоціацію".

"Це близько 90% угоди в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі та понад 50% політичної частини. Хоча це рішення і технічне, воно дуже важливе у світлі незворотності процесу", - сказав він.

При цьому він підкреслив, що рішення "хоча і технічного характеру, але має дуже важливе політичне значення". "З цим можна привітати", - додав Лінкявічюс.

Разом з тим, глава зовнішньополітичного відомства Литви констатував, що дане рішення не передбачає рішення про можливе підписання самої угоди. "Ще має бути прийнято рішення щодо підписання, а його ще немає", - нагадав він.

Окрім того, як зазначив Лінкявічюс, прийняття у понеділок рішення "дуже важливе не тільки для України, але й для інших країн". "Коли інші країни - Молдова і Грузія, як ми сподіваємося, підпишуть угоди, це буде прецедентом - для них пізніше також буде застосовуватися той самий порядок", - пояснив міністр.

Нагадаємо, Україна сподівається, що тісна співпраця з Литвою допоможе Україні підписати на Вільнюському саміті угоду про асоціацію, а також розраховує на посилення взаємодії у найбільш важливих сферах.

Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції 20 червня оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа на українську мову і всі мови країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував кілька умов, при виконанні яких документ буде підписано.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Медвєдєв знову попередив Україну про асоціацію з ЄС: Сидіти на двох стільцях не вдасться

Азаров хоче поставити з Росією всі крапки над "і" у питанні асоціації з Євросоюзом

Гілларі Клінтон: Асоціація між Україною та ЄС вигідна всьому світу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі