ЄС вирішив поки не застосовувати санкції до України

Поділитися
ЄС вирішив поки не застосовувати санкції до України © eu2013.lt
Щодо України ЄС обіцяє швидко реагувати, якщо ситуація погіршиться і знову закликає всі сторони утриматися від насильства. Про це йдеться у висновках Ради ЄС по Україні, схвалених в понеділок в Брюсселі.

Євросоюз обговорив ситуацію в Україні: на даному етапі Брюссель не планує будь-яких дій, зокрема, санкцій, але обіцяє діяти "швидко" у разі погіршення ситуації.

Такий зміст прийнятих щодо України висновків Ради ЄС в частині обговорення питання про підготовку санкцій в інтерв'ю журналістам повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

"Ми погодилися, що реакція ЄС буде у випадку наростання ситуації (погіршення). Це означає, що ми не плануємо робити щось зараз, але ЄС буде швидким", - сказав він.

У цьому зв'язку він зазначив, що єдиним виходом із ситуації є діалог, який "ЄС заохочує".

"ЄС з глибокою стурбованістю стежить за ситуацією і тривалою політичною кризою в Україні, і як і раніше готовий швидко реагувати на будь-яке погіршення ситуації. Рада стурбована ситуацією з правами людини, включаючи насильство, випадки зникнення людей, тортури і залякування, і висловлює співчуття у зв'язку зі смертями і травмами, отриманими представниками обох сторін", - сказано у висновках.

- Євросоюз дав зрозуміти, що у відносинах з Україною готовий йти далі асоціації

Також у своїх висновках щодо України, Рада ЄС вітає нещодавні кроки, зокрема, рішення Верховної Ради від 28 січня скасувати закони, які "необґрунтовано обмежували (громадян) у здійсненні основних свобод".

"Необхідні подальші зусилля, щоб знайти довгострокове рішення політичної кризи. ЄС закликає всі сторони допомогою всебічного діалогу шукати демократичне рішення, яке буде відповідати сподіванням українського народу", - такий заклик до України міститься у висновках.

У цьому зв'язку ЄС запропонував Україні для вирішення кризи використовувати міжнародні механізми.

"Новий уряд, конституційна реформа, повернення до балансу сил і підготовка вільних і справедливих президентських виборів буде сприяти поверненню України на стійкий шлях реформ", - йдеться в документі.

ЄС також заявив про свою готовність надати Україні експертну підтримку у всіх областях, яка "буде вважатися корисною", і заохочує Україну також спиратися на досвід міжнародних організацій, таких як Рада Європи, ОБСЄ та ООН.

"ЄС високо оцінює зусилля діючого голови ОБСЄ і його пропозицію про допомогу і підтримку", - сказано у висновках. !zn

Читайте також:

ЄС пообіцяв фінансову допомогу новому уряду України для реформ

Європарламент закликав керівництво ЄС гототвить санкції проти українських чиновників

Фюле: На карту поставлено майбутнє України

ЄС готовий виступити третьою стороною у переговорах між опозицією і владою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі