3, якщо підтвердиться, що міліція стріляла в демонстрантів із вогнепальної зброї. Про це заявив віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич.
"Новини України шокують... Після цього ми не можемо мати справу з Україною так, як раніше. Якщо це правда, що міліція відкрила вогонь проти демонстрантів, відносини України і Європейського Союзу кардинально зміняться... Діалог з Україною знаходиться під загрозою і може бути припинений сьогодні", - заявив він і додав, що "кров на вулицях змінює все".
Під час зіткнень з міліцією у Києві від вогнепальних поранень загинули, щонайменше, двоє мітингувальників. У МВС заперечують, що застосовували бойові патрони.
Раніше верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон після повідомлення про перших загиблих у протестах закликала негайно припинити ескалацію насильства в Києві.
"Я суворо засуджую ескалацію насильства в Києві вночі, що призвела до жертв ... Всі акти насильства має бути негайно припинено і ретельно розслідувано", - йдеться у заяві Ештон.
Зупинити насильство закликав українську владу і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. "Я хотів би особливо підкреслити головну відповідальність української влади, яка повинна здійснити дії, щоб зняти ескалацію цієї кризи, і для цього залучити до діалогу опозицію, громадянське суспільство", - заявив він у Брюсселі. Баррозу також висловив співчуття сім'ям загиблих мітингувальників.
Стурбована зростанням насильства в Києві також Греція, що головує в ЄС. "Звертаюся до всіх в Україні з проханням проявляти стриманість і уникати насильства", - написав у Twitter міністр закордонних справ Греції Евангелос Венізелос.
До діалогу між опозицією і владою закликав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. "Я рішуче засуджую застосування насильства. Насильство ніколи не може бути відповіддю на політичну кризу", - йдеться в його заяві.
Свою заяву зробив і голова МЗС Польщі Радослав Сікорський: "Ви перейшли межу. Померла людина, пролилася кров. Закликаємо обидві сторони до стриманості". На думку міністра, основною причиною українських подій стало прийняття репресивних законів і відхилення від європейського курсу реформ.
У середу посольство США в Україні повідомило, що Вашингтон скасував візи деяким громадянам України у відповідь на дії проти протестувальників у Києві. У посольстві не назвали прізвищ людей, яким скасували візи, пославшись на конфіденційність. У диппредставництві додали, що США розглядає подальші кроки проти тих, хто відповідає за нинішнє насильство в Україні. !zn