США скасували візи причетним до розгону Євромайдану

Поділитися
США скасували візи причетним до розгону Євромайдану США скасували візи причетним до розгону Євромайдану
Прізвищ громадян України не називають, оскільки візові справи за законами США є конфіденційними.

Державний департамент 3 у листопаді та грудні 2013 року. Про це повідомляє прес-служба посольства США в Україні.

"У відповідь на дії проти протестувальників на Майдані у листопаді і грудні минулого року Посольство США скасувало візи кільком громадянам України, пов'язаним із застосуванням сили. Оскільки візові справи за законами США є конфіденційними, ми не можемо коментувати індивідуальні випадки. Хочемо підкреслити, що Державний департамент має широкі повноваження скасовувати візи на основі інформації, що вказує на неможливість допуску одержувача візи на територію США, і ми розглядаємо подальші кроки проти тих, хто несе відповідальність за нинішнє насильство", - йдеться у заяві посольства.

Нагадаємо, масові акції прихильників євроінтеграції у Києві та інших регіонах України почалися 21 листопада після оголошення урядом країни про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яке планувалося на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. Після того, як Угоду не було підписано, протести посилилися. У ніч на 30 листопада представники спецпідрозділу МВС "Беркут" жорстоко розігнали протестувальників в центрі Києва. Після цього до протестних акцій приєдналося ще більше число людей. Напередодні активісти захопили Будинок профспілок і будівлю київської мерії на Хрещатику, а також намагалися штурмувати адміністрацію президента України.

1 грудня у Києві відбулося півмільйонне народне віче, протестувальники заблокували Майдан Незалежності, вулицю Хрещатик, захопили будівлю КМДА, спробували заблокувати Кабмін і Адміністрацію президента. Біля адміністрації президента на вулиці Банковій відбувся другий силовий розгін учасників Євромайдану. Постраждали десятки мирних громадян, у тому числі понад 40 журналістів.

8 грудня, на Народне віче прийшло, за різними оцінками, від 500 тисяч до мільйона осіб. Учасники Майдану заблокували вулиці біля Кабміну та Адміністрації президента барикадами. Пізно ввечері 9 грудня і у ніч на 10 грудня бійці Внутрішніх військ та "Беркуту" відтіснили протестувальників, барикади було ліквідовано. Вночі 11 грудня атака на Майдан повторилася - цього разу на Хрещатику, поблизу Майдану Незалежності.

У ніч на 10 грудня співробітники силових відомств зачистили урядовий квартал, під час тисняви постраждали не менше 10 осіб.

Окрім того, 25 грудня журналістку Тетяну Чорновол побили чоловіки на Бориспільській трасі неподалік від Києва. Місія США в ОБСЄ заявила, що побиття журналістки виглядає елементом системи помсти проти тих, хто організовував, брав участь, або прихильно висвітлював виступи Євромайдану. Посол США Деніел Баєр заявив, що влада України, включаючи уряд, президента Януковича і всіх міністрів, має публічно заприсягтися не заохочувати ніякої помсти активістам і журналістам. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі