При цьому голова держави додав, що це рішення не остаточне, оскільки буде оскаржено в апеляційному суді: «Це не остаточне рішення - попереду ще апеляційний суд, і, безумовно, яке він прийме рішення, і в рамках якого законодавства він буде приймати це рішення, це буде мати велике значення».
При цьому В.Янукович зазначив, що справа Ю.Тимошенко дісталася нинішній владі у спадщину від попередньої, оскільки розслідування було розпочато після рішення РНБО в лютому 2009 року. «Тому вона (справа) розслідувалася правоохоронними органами, і логічно завершилася рішенням суду. Безумовно, рішення суду було в рамках існуючого Кримінально-процесуального кодексу», - додав президент.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва засудив Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом трьох років.
Із засудженням такого рішення суду виступили деякі українські партії, а також Європейська народна партія і генсек Ради Європи.
Нагадаємо також, що 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект №9221 про декриміналізацію, ініційований президентом України Віктором Януковичем. Як уже повідомляло ZN.UA, схвалення цього документу має стати частиною складної інтриги. Проект гаранта передбачає декриміналізацію низки статей Кримінального кодексу, але не зачіпає частини третьої статті 365 КК. Поки що.
Передбачалося, що відповідні зміни з’являться до другого читання - у проміжку між першим і другим читаннями мають винести обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, за яким екс-прем’єра буде засуджено, а потім звільнено у зв’язку зі зміною законодавства - декриміналізацією статті про відповідальність за зловживання владою та службовим становищем.
Як відомо, закон зворотної сили не має. Але є винятки. Вони прописані у статті 58 Конституції - можна застосувати закон заднім числом, якщо він «пом’якшує або скасовує відповідальність особи». Як стверджують юристи, Ю.Тимошенко не просто вийде на волю, а й зможе взяти участь у виборах.