Україна хоче від Євросоюзу розробки "програми фінансово-економічної допомоги з використанням усіх наявних механізмів і ресурсів як інститутів, так і держав-членів ЄС".
Про це заявив президент України Віктор Янукович на пленарному засіданні саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі у п'ятницю, 29 листопада. Текст його виступу оприлюднено на сайті голови держави.
"Я підтверджую наміри України у найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію... Вимушена пауза у процесі укладення Угоди не означає припинення вкрай необхідних Україні євроінтеграційних реформ", - заявив Янукович.
За його словами, на цьому завершальному шляху залишилося зробити всього декілька вирішальних кроків" - підготувати "передумови", які забезпечать максимальні результати від імплементації Угоди. Головним завданням має стати "здійснення програми спільних заходів, спрямованих на адаптацію економіки України до нових реалій".
Президент зазначив, що останнім часом Україна опинилася один на один із серйозними фінансово-економічними проблемами, а тому Україна та ЄС мають спільно розробити програму економічної допомоги Україні.
"Це вимагає нашої спільної роботи над програмою економічної допомоги Україні, яка дозволить нам здійснити підготовку до підписання Угоди. На нашу думку, така програма має стати результатом спільних зусиль України та ЄС", - заявив Янукович.
"Вже сьогодні ми потребуємо від наших європейських партнерів рішучих кроків назустріч Україні у питанні розробки та реалізації програми фінансово-економічної допомоги з використанням усіх наявних механізмів і ресурсів як інститутів, так і держав-членів ЄС", - додав Янукович.
ТАКОЖ: ЄС формує економічний пакет для компенсації втрат України
Серед таких заходів Янукович бачить п'ять пунктів - розморожування Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні; "якнайшвидше відновлення ефективної взаємодії на прийнятних умовах з МВФ і Світовим банком; перегляд Євросоюзом торговельних обмежень щодо окремих позицій українського експорту; участь ЄС і міжнародних фінінститутів в модернізації української ГТС; окремою важливою складовою цієї роботи має стати узгоджений план дій "з метою вирішення протиріч і врегулювання проблем у торговельно-економічній співпраці з Росією та іншими членами Митного союзу".
"У цьому зв'язку був би вдячний за вашу підтримку в питанні початку відповідного співробітництва у форматі Україна-ЄС-Росія", - сказав Янукович.
"Упевнений, що в результаті цієї роботи буде знято існуючі суперечності, що дозволить підписати Угоду і рухатися певним стратегічним шляхом європейської інтеграції без серйозних втрат для економіки України", - резюмував президент. !zn
Читайте також:
В ЄС назвали головну причину непідписання Україною асоціації - президент Янукович
Пленарне засідання саміту Східного партнерства. Янукович - крайній у другому ряді