Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у черговий раз розкритикував санкції проти російської делегації в ПАРЄ. За його словами, вони не призвели до позитивних змін, а лише спровокували кризу в Раді Європи.
У ході виступу В Парламентській Асамблеї Ради Європи 22 січня Ягланд заявив, що позбавлення РФ права голосу в ПАРЄ "не повернуло Крим Україні" і "не поліпшило ситуацію з правами людини в Росії", повідомляє прес-центр Ради Європи.
Генсек закликав ПАРЄ і Комітет міністрів Ради Європи "ретельно попрацювати" над роз'ясненням правил і розподілом повноважень між органами, щоб "зміцнити авторитет Організації".
Він послався на лист 59 російських правозахисників, які попросили його не допустити виключення Росії з Ради Європи, так як це позбавить громадян РФ, зокрема, можливості захищати свої права в Європейському суді з прав людини.
Генсек Ради Європи закликав ПАРЄ і Комітет міністрів прийняти "компромісне рішення". Він висловив упевненість, що розвёязання "російськоъ кризи" стане "великим подарунком для Європи".
У минулому році генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що анексія Криму не є достатньою підставою для виключення РФ з організації.
За словами Ягланда, Росія та інші "проблемні" країни повинні залишатися у складі Ради Європи, поки вони не порушують статті Європейської конвенції з прав людини про заборону смертної кари, тортур, примусової праці або рабства, а також позасудового покарання.
Нагадаємо, 21 січня в Страсбурзі стартувала зимова сесія ПАРЄ. Російська делегація не братиме участь у сесії, і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тим часом Бюро ПАРЄ внесло зміни вдо правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Натомість в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дозволять російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Докладніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".