"Я залишаюся переконаним у необхідності збереження Росії у РЄ. Рішення про виключення держави-члена РЄ може приймати тільки Комітет міністрів РЄ. Країна-член залишається тут (у складі організації - ред.), поки країни-члени не ухвалять зворотнє рішення", - пояснив Ягланд.
У бесіді з журналістами "Європейської правди" він нагадав про те, що виступає проти виключення Росії із ПАРЄ, тому що організація працює "не для країн, а для людей".
"Європейський суд з прав людини важливий для громадян Російської Федерації... Мене жахає можливість того, що росіяни випадуть з-під дії Європейської конвенції", - додав генсек Ради Європи.
Тим не менш, за словами Ягланда, він готується до "жорстких дій" через відмову РФ сплачувати членські внески до бюджету Ради Європи. "Абсолютно неприйнятно те, що Росія робить, коли не сплачує свій внесок до бюджету", - додав він, не конкретизувавши при цьому сутність запланованих дій, спрямованих на вирішення проблеми.
Нагадаємо, на січневому засіданні ПАРЄ Ягланд заявив про те, що анексія Криму не є достатньою підставою для виключення РФ з організації. За його словами, Росія й інші "проблемні" країни повинні залишатися у складі Ради Європи, поки вони не порушують статті Європейської конвенції з прав людини.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
"Будь-яка спроба відновити права Росії в Асамблеї без виконання нею резолюцій, прийнятих у відповідь на російську агресію в Україні, похитне інституціональний авторитет ПАРЄ. Вона викличе ефект доміно", - йдеться у декларації "На захист цінностей Ради Європи та її авторитету".
Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".