Фракція "Народного фронту" виступає за створення Антикорупційного суду і звертається до заступника генпрокурора, голови САП Назара Холодницького, директора НАБУ Артема Ситника і до послів країн Великої сімки "раз і назавжди поставити крапку в політичній мотивації діяльності антикорупційних органів", йдеться в офіційній заяві політсили.
"Сьогоднішнє політичне шоу з затриманням сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та двох інших осіб не має нічого спільного ні з боротьбою з корупцією, ні з правом", - заявили у НФ.
У фракції підкреслили, що "ця справа пилилася два з половиною роки на полицях НАБУ і САП". І, згідно з повідомленням МВС, протягом цього часу було проведено десятки експертиз і сотні процесуальних дій, в результаті яких, на думку відомства, немає складу злочину, йдеться в заяві.
У "Народному фронті" відзначили, що розцінюють сьогоднішні затримання підозрюваних у справі щодо "рюкзаків Авакова" як політичний тиск на міністра персонально і на Нацполіцію в цілому, а також на політичну партію НФ і її фракцію.
У заяві також йдеться про те, що фракція "Народного фронту" раніше вже підтримала антикорупційну реформу і сьогодні члени НФ однозначно виступають за створення Антикорупційного суду.
"Україна не перша, хто проходить такі етапи у розвитку антикорупційних органів. Сусідня Польща також страждала від політизації Антикорупційного бюро, тому перший директор цього органу поніс кримінальну відповідальність. Якщо є склад злочину - ідіть в суд і доведіть його. Якщо є політична мотивація - звільняйтеся з роботи і ставайте членами політичних партій, що зараз і відбувається", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що сьогодні детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова. Обшуки проходили в рамках досудового розслідування по рюкзаках, які міністерство закупило наприкінці 2014 – на початку 2015 року. Під час декількох обшуків були затримані троє підозрюваних: колишній заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар, син Авакова Олександр і ще одна особа.
Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.
Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.
У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Так, співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив Ситник.