Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що 3 засідання парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності направлено на зрив підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом.
На непроведеному засіданні профільного комітету 4 листопада мали розглядати чотири законопроекти, що стосуються вирішення "питання Тимошенко".
"Бойкот засідання комітету з боку Партії регіонів означає тільки одне - ані Партія регіонів, ані Віктор Янукович не хочуть підписання Угоди між Україною та Європейським Союзом", - цитує Яценюка "Інтерфакс-Україна". Він додав, що у ситуації, що склалася, було прийнято компромісне рішення. З одного боку, екс-прем'єр Юлія Тимошенко фактично відмовилася від повної політичної реабілітації тільки з однією метою - щоб Угоду було підписано, з іншого - європейські партнери України чітко заявили про те, що базою для звільнення Тимошенко може бути законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської.
Окрім того, три опозиційні політичні сили - "Батьківщина", "УДАР"і "Свобода" - чітко заявили про те, що в разі прийняття законопроекту Лабунської, внесений їхніми лідерами законопроект буде знято, і фракції не будуть наполягати на його розгляді.
"Четверта сторона - це президент України Віктор Янукович, який, по-перше, повинен дати вказівки Партії регіонів з'явитися на засіданні цього комітету, проголосувати за відповідне рішення на засіданні комітету і проголосувати за відповідне рішення у Верховній Раді України, а потім підписати цей закон. Але вони знову сховалися, і знову не хочуть, щоб Юлія Тимошенко була вільною, а українська держава підписала Угоду з Європейським Союзом", - заявив Яценюк.
За словами Яценюка, Януковичу "чітко пояснили", що одним з етапів підписання Угоди є звільнення Тимошенко та надання їй можливості лікування, і якщо цю умову не буде виконано, підписання Угоди у Вільнюсі не буде. "Якщо Янукович дасть вказівки своїй партії прийняти компромісний для всіх сторін, дуже непростий варіант, який базується на законопроекті Лабунської, Україна фактично стає асоційованим членом ЄС, Угоду підписують, і ми отримуємо європейське майбутнє", - сказав парламентарій і додав, що підписання Угоди залежить від особистого рішення" президента.
За словами парламентарія, опозиція закликає президента проявити політичну волю і поставити крапку у цій ганебній історії політичних переслідувань". Яценюк переконаний, що для цього у президента є всі можливості.
Нагадаємо, раніше у ПР заявили про неможливість направлення Тимошенко на лікування, поки вона не розрахується з боргами.
Засідання парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, заплановане на понеділок, не зібрало необхідного кворуму. До комітету входять 17 народних депутатів, для проведення засідання на ньому мають бути присутні не менше 9 парламентаріїв, але були присутні лише 7, а всі 9 членів комітету від Партії регіонів на засідання не з'явилися.
Раніше голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що всі чотири законопроекти, направлені на вирішення "питання Тимошенко", буде винесено на розгляд у сесійній залі, але своє рішення щодо них повинен надати профільний комітет. Він також зазначив, що всі чотири законопроекти вже внесено до порядку денного засідань парламенту у четвер. !zn
Читайте також:
Партія регіонів забракувала схвалений ЄС законопроект про лікування Тимошенко
Регіонали проігнорували завдання комітету з розгляду законопроектів щодо "питання Тимошенко"