У Партії регіонів відмовляються випускати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко за кордон, поки у неї не відсудять гроші. Про це розповів депутат-регіонал Володимир Олійник, якого цитує прес-служба ПР.
Таку позицію регіонали пояснюють новими обставинами. "Якщо ми її зараз випустимо під будь-яким приводом, це буде означати, що цих грошей бюджет ніколи не побачить. Сьогодні у США і Швейцарії було ініційовано дві судові справи щодо повернення коштів Юлії Тимошенко", - говорить він.
За словами регіонала, "загальна сума знайдених грошей становить щонайменше півмільярда доларів США".
"Частина з них - це загальні гроші з Павлом Лазаренком, які арештовані і знаходяться на рахунках у США. Частина - у швейцарському банку на рахунку Юлії Тимошенко. Окрім того, Україна розраховує відсудити кошти від продажу каліфорнійської вілли Павла Лазаренка, придбаної за корупційні надходження", - зазначив він.
Олійник стверджує, що у Тимошенко є борги і у Росії: "У справі ЄЕСУ існує борг за держгарантіями у більш ніж 400 мільйонів доларів", - вказав він.
"І з нашого боку було б дуже дивно відпустити Юлію Тимошенко до її незаконно набутих і прихованих за кордоном статків", - вважає Олійник.
"Зараз країна не у такому фінансовому становищі, що може собі дозволити припинити боротьбу за корупційно нажиті гроші Тимошенко і Лазаренка. Люди нас не зрозуміють, якщо ми її відпустимо до її коштів", - сказав він.
У понеділок стало відомо, що Міністерство доходів і зборів почало судовий процес у США та Швейцарії у справі про розкрадання $ 200 мільйонів, фігурантами якого є екс-прем'єри Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко.
Як повідомлялося, на порядку денному на вівторок, 5 листопада, стоять відразу три законопроекти про звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко чи лікування за кордоном. Окрім законопроекту Лабунської, пропонується розглянути законопроект №453а позафракційного Сергія Міщенка. Проект колишнього бютівця, який вже розкритикувала "Батьківщина", передбачає можливість для засуджених лікуватися за кордоном. При цьому час лікування у невідбутий термін покарання не зараховується, а приймаюча країна повинна гарантувати повернення засудженого.
Окрім того, лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок внесли свій законопроект № 3479 "Про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини.
25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції наглядової місії ЄП, "якими б важкими вони не були". Окрім того, Тимошенко обіцяє, якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде узгоджено з Коксом і Кваснєвським. !zn
Читайте також:
Німеччина може не видати Тимошенко Україні після "лікувальних канікул"
Влада США конфіскувала палац Лазаренка
Кокс і Кваснєвський 6 листопада приїдуть до Києва для екстрених консультацій