Кокс і Кваснєвський 6 листопада приїдуть до Києва для екстрених консультацій

Поділитися
Кокс і Кваснєвський 6 листопада приїдуть до Києва для екстрених консультацій Патрік Кокс і Олександр Кваснєвський © inpress.ua
Не виключається, що у присутності Кокса і Кваснєвського буде прийнято закон, який дозволяє виїзд ув'язненим для лікування за межі України.

6 листопада місія ЄС у складі екс-президента Європарламенту Патріка Кокса і екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського має намір знову приїхати до України для екстрених консультацій.

Очікується, що у присутності Кокса і Кваснєвського у четвер буде прийнято закон, що дозволяє виїзд екс-прем'єра 3 за кордон, повідомило "Коммерсант-Україна" джерело у фракції "Батьківщина".

Виходячи з цих планів, узгоджено календарний графік проходження ц Раді законопроекту про виїзд ув'язнених на лікування за кордон. 4 жовтня парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності повинен розглянути три альтернативних проекти з цього питання (№3461 авторства Анжеліки Лабунської, №2453а Сергія Міщенка та №3479, поданий трьома лідерами опозиційних фракцій) та рекомендувати проект пані Лабунської до першого читання. У понеділок комітет також обговорить концептуальні поправки, запропоновані Партією регіонів, але не буде вносити їх до тексту законопроекту. У вівторок проект №3461 має бути прийнято в першому читанні, а в середу після приїзду до Києва місії Кокса-Кваснєвського комітет знову обговорить поправки ПР і включить їх до документа, щоб у четвер знову винести його на розгляд у сесійній залі.

У Брюсселі сподіваються, що місії вдасться вийти на компромісну домовленість між владою й опозицією, і голосування щодо законопроекту відбудеться 7 листопада у присутності представників ЄС. Однак цей план може зірватися, якщо у Партії регіонів будуть наполягати на внесенні норм, які викликають протести Євросоюзу. Негативний звіт місії означає автоматичну відмову Ради ЄС від підписання УА з Україною навіть у випадку, якщо парламент прийме закон про "тюремні канікули".

Як повідомлялося, спостерігачі від Європейського парламенту, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном.

Законопроект Лабунської №3461 пропонує, що "в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном".

Окрім того, в законопроекті є норма, що "приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою".

Як повідомлялося, на порядку денному на вівторок, 5 листопада, стоять відразу три законопроекти про звільнення екс-прем'єра 3 чи лікування за кордоном. Окрім законопроекту Лабунської, пропонується розглянути законопроект №453а позафракційного Сергія Міщенка. Проект колишнього бютівця, який вже розкритикувала "Батьківщина", передбачає можливість для засуджених лікуватися за кордоном. При цьому час лікування у невідбутий термін покарання не зараховується, а приймаюча країна повинна гарантувати повернення засудженого.

Окрім того, лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок внесли свій законопроект № 3479 "Про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини.

25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції наглядової місії ЄП, "якими б важкими вони не були". Окрім того, Тимошенко обіцяє, якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде узгоджено з Коксом і Кваснєвським. !zn

Читайте також:

Тимошенко згодна на будь-яку пропозицію місії Кокса-Кваснєвського

Євросоюз підтвердив свою позицію щодо Тимошенко: Нам потрібне рішення з цього питання

Німеччина може не видати Тимошенко Україні після "лікувальних канікул"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі