Керівництво Євросоюзу - президент Ради ЄС Херман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу закликають українську владу вирішити проблеми, що залишилися, у тому числі ситуацію з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко для того, щоб Угоду про асоціацію було підписано на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Таку заяву було зроблено у п'ятницю, 25 жовтня у Брюсселі на прес-конференції після закінчення саміту ЄС.
"Ми зробимо важливий крок з Україною, підписавши Угоду про асоціацію у Вільнюсі. Українське керівництво знає, що має бути зроблено", - заявив Ромпей.
Відповідаючи на питання про ситуацію з Тимошенко, президент Ради ЄС знову підтвердив позицію Брюсселя, що "нам потрібне рішення з цього питання".
У цьому зв'язку він закликав українське керівництво знайти рішення з цього питання разом з місією Кокса-Кваснєвського, оскільки "це - найкращий спосіб вирішення проблем, що дозволить зробити можливим підписання Угоди про асоціацію".
У свою чергу Баррозу також вважає, що підписання Угоди про асоціацію може бути "справжньою історичною подією".
Він нагадав присутнім, що лідери ЄС кілька разів зустрічалися з президентом України Віктором Януковичем і чітко продемонстрували, що "будемо дотримуватися своїх зобов'язань, якщо Україна буде дотримуватися своїх".
Він також підтвердив, що Україна все ще має вирішити ситуацію з Тимошенко.
Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення воліза перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).
4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко. !zn
Читайте також:
Регіонали засумнівалися, що Рада встигне вирішити питання Тимошенко до Вільнюського саміту
Держдеп США наполягає на тому, щоб Тимошенко мала можливість брати участь у президентських виборах
Місія Кокса-Кваснєвського наступного тижня повернеться до України
Яценюк впевнений, що Янукович готовий пожертвувати євроінтеграцією, щоб не звільняти Тимошенко