Джуліан Ассанж виклав на свій сайт WikiLeaks чергову порцію документів. До неї потрапив і український бізнес, точніше, його активи: мова йде про документи під грифом «Цілком таємно», які потрапили в Мережу прямо з американського Держдепу (аналогу українського Міністерства закордонних справ).У доповідній записці, складеній для користування керівництвом США, міститься інформація про природні ресурси, інфраструктурні об'єкти, транспортний потенціал країн світу, які можуть бути корисні для Штатів. Збирати дані доручили особисто американським послам в країнах перебування, причому дипломатам настійно не рекомендувалося консультуватися з урядами держав.
«Потрібна інформація про ті ресурси і об'єкти, втрата яких може критично вплинути на здоров'я населення, економічної безпеки, і/або національної безпеки Сполучених Штатів, - пояснюється у записці. - Рапорт необхідно подати до березня 2009 року».
Посли чудово впоралися зі своєю роботою. Тепер кожен уряд у кожній країні світу може знати, яка саме галузь економіки або який саме об'єкт цікавить Держдеп США у його державі. Наприклад, китайці точно знають, що до сфери інтересів Штатів потрапляє кабель телефонного зв'язку між Китаєм і самими Штатами, а одна з німецьких компаній розробляє хімікати, без яких Вашингтон не зможе обходитися.
Відносно України Вашингтон обмежився скромною згадкою хімічної та феросплавної промисловості, а також металургії без згадки окремих заводів.
Цікаво й те, що у доповідній записці «між рядків» згадуються конкретні активи з видобутку високоякісної марганцевої руди, які «знаходяться в Західній Австралії». Мова йде про гігантський рудник Woodie Woodie, що належить компанії Consolidated Minerals українського мільярдера Геннадія Боголюбова. За деякими даними, австралійська руда з цього родовища є кращою у світі, що дозволяє використовувати її при виробництві високотехнологічного обладнання і в металургійній промисловості.
Нагадаємо, у числі перехоплених WikiLeaks телеграм дипломатичного відомства США є документи, що стосуються України — зокрема пропозиції щодо реформ, які потрібно провести в країні.
3 грудня WikiLeaks опублікував донесення посла США в Україні Джона Теффта, написане після зустрічі дипломата з екс-президентом країни Леонідом Кучмою, згідно з яким були озвучені умови передання Севастополя Росії.6 грудня заступник голови парламентського Комітету з питань закордонних справ Леонід Кожара заявив, що ходив «на сповідь» до посольства США.7 грудня був заарештований засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж.
8 грудня заступник глави адміністрації президента Ганна Герман назвала тих, кому в Україні варто боятися WikiLeaks.
У свою чергу лідер БЮТ, колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко впевнена, що при оприлюдненні матеріалів сайтом Wikileaks не може з'явитися інформація, яка могла б її скомпрометувати.У публікаціях Wikileaks, серед інших, йдеться про те, що екс-глава МВС Юрій Луценко отримав наказ заарештувати соратників Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна за те, що вони намагалися приховати зв'язок Тимошенко з кримінальним бізнесменом Семеном Могилевичем. Про це колишній міністр розповів послу США в Україні.За матеріалами Комсомольская правда в Украине
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку