Восени у Росії будуть сприятливі умови для вторгнення в Україну - Ходжес

Поділитися
Восени у Росії будуть сприятливі умови для вторгнення в Україну - Ходжес
На думку екскомандувача ЗС США в Європі, Росія буде діяти на різних фронтах.

Восени цього року для Росії будуть сприятливі передумови для військового вторгнення в Україну - політичні, економічні та військові.

Про це в інтерв'ю виданню "Тиждень" заявив колишній командувач ЗС США в Європі, експерт Центру аналізу європейської політики (CEPA) Бен Ходжес.

"Звичайно, для цього у вересні будуть всі передумови, як літня посуха і нестача води в Криму. До того ж в регіоні триває дезінформаційна операція Кремля, за допомогою якої він намагається говорити про гуманітарну катастрофу. Також цьому сприяють і зміни в конституцію РФ, якими російська влада намагається юридично оформити свої претензії на колишні республіки Радянського Союзу. Росіяни і далі видають громадянам України свої паспорти. Це все політичні та економічні умови. Потім треба звернути увагу на військові навчання "Кавказ-2020", які зберуть в регіоні значні сили ЗС РФ", - наголосив експерт.

Також він звернув увагу на інші несприятливі для України аспекти: зараз вся увага США прикута до боротьби з COVID-19, насильства на вулицях і президентських виборів, а Німеччина і Франція недостатньо тиснуть на Росію.

"Якщо Кремль визнає, що з боку Заходу реакція буде мінімальною, то це створює певні ризики. Такі розрахунки можуть спричинити атаку певного типу", - наголосив експерт, додавши, що всі згадані передумови для настання "не обов'язково означають, що атака буде, проте передумови є".

У разі, якщо Російська Федерація наважиться на наступ, Україні варто готуватися до потужних кібератак, які виведуть з ладу системи управління, і до повної блокади Азовського моря, вважає Ходжес.

Він також передбачає можливість численних громадських протестів в Україні, організованих російськими спецслужбами в різних соціальних групах.

"Їхня мета - максимально відволікти увагу, це будуть різні міста у всіх областях України, не тільки на півдні. Вони створять Києву чимало проблем", - вважає експерт.

Раніше повідомлялося, що запаси питної води в окупованому Криму скоротилися на 60%. Запаси цього найважливішого природного ресурсу будуть повністю вичерпані орієнтовно в липні або серпні 2020 року. На думку американських аналітиків, в умовах гострої нестачі питної води, Росія може спробувати почати нову військову акцію проти України, щоб відновити водопостачання з Дніпра. Зокрема, аналітики звертають увагу, що Кремль може скористатися тим, що світ відволікся на пандемію коронавірусу. А виправдати агресію Москва може певними "гуманітарними" міркуваннями, наприклад, "прагненням запобігти катастрофі на півострові".

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.

Відзначимо, раніше екскомандувач Збройними силами США в Європі генерал Бен Ходжес заявив, що Кремль під приводом "гуманітарної кризи" може здійснити військове вторгнення в Херсонську область через посуху і нестачу води на півострові вже восени цього року.

Водночас 5 липня командувач Військово-морських сил ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа заявив про велику ймовірність нападу РФ з боку Криму. За його словами, конфлікт спричинить безліч жертв.

Не пізніше 6 червня командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв назвав слова Неїжпапи перебільшенням і назвав ситуацію контрольованою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі