В окупованому Росією Криму склалася критична ситуація з водою, але Україна не має наміру вирішувати цю проблему, адже додаткові запаси потрібні для розвитку півострова окупантами.
Як наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі "Свободи слова", ситуація на півострові більш ніж критична. Однак поки немає інструментів для її вирішення з точки зору держави-окупанта.
"Ми не плануємо допомагати Росії розв'язувати її проблеми", – наголосив він, зазначивши, що за міжнародними правилами відповідальність за окуповані території повністю несе держава-окупант.
При цьому віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков додав, що в разі звернення РФ з проханням відновити постачання води, українська сторона погодиться тільки за умови повернення півострова у свій склад.
"Якщо вони звернуться до офіційного Києва, буде дуже проста відповідь: звільняйте окупований Крим, звільняйте окупований Донбас, забирайте свої війська з території України, і ми відновимо водопостачання", – пояснив він, додавши, що іншого варіанту бути не може.
Раніше повідомлялося, що запаси питної води в окупованому Криму скоротилися на 60%. Запаси цього найважливішого природного ресурсу будуть повністю вичерпані орієнтовно в липні або серпні 2020 року. На думку американських аналітиків, в умовах гострої нестачі питної води, Росія може спробувати почати нову військову акцію проти України, щоб відновити водопостачання з Дніпра. Зокрема, аналітики звертають увагу, що Кремль може скористатися тим, що світ відволікся на пандемію коронавірусу. А виправдати агресію Москва може певними "гуманітарними" міркуваннями, наприклад, "прагненням запобігти катастрофі на півострові".
Про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим читайте в статт