В Україні справа колишнього керівника передвиборчого штабу президента США, політконсультанта Пола Манафорта політизується, що викликає занепокоєння. Про це в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки" заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.
"Це питання використовується в політичних дискусіях в Україні, критикують окремих осіб, а не йдеться про стан верховенства права зараз і на той час", - наголосив американський дипломат.
Відповідаючи на питання, чи варто Україні побоюватись розгнівати Дональда Трампа провадячи розслідування діяльності Манафорта в Україні, адже президент США неодноразово висловлювався на підтримку свого екс-соратника, Волкер наголосив на важливості верховенства права і закликав розрізняти внутрішню та міжнародну політику США.
"Не варто плутати внутрішню політику Сполучених Штатів з міжнародною. Існує внутрішньополітичне питання про політичну роль Манафорта. Йому було винесено вирок з банківського шахрайства та ухиляння (від оподаткування, – ред.). Це економічні злочини вчинені ним задовго до того, як він почав відігравати роль в політичній кампанії Дональда Трампа. Увага ЗМІ до цього прикута тому що після цього він очолив передвиборчу кампанію Трампа. Це питання стало зручною нагодою для дискусій в США", - зазначив політик.
Волкер також додав: "Верховенство права є важливим в цій країні, і ми бачили нормальний процес розслідування його дій перед тим, які він приєднався до кампанії Трампа, було виявлено сфери, де він порушував закон. Було проведено суд, його визнали винним з деяких цих звинувачень і це нормально". Він закликав Україну так само надавати пріоритетного значення верховенству права.
Раніше видання Politico зазначило, що уряд України боїться втратити підтримку Трампа через розслідування справи Манафорта, бо допомога президента США потрібна для утримання Росії під контролем.
Нагадаємо, що 21 серпня суд присяжних визнав Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами із 18. Згідно звинуваченням, йому загрожує реальний тюремний термін у 7-9 років. Дональд Трамп, який раніше називав Манафорта "дуже хорошою людиною", назвав цей судовий процес ганебним та звинуватив у цьому американське правосуддя.
Манафорт став першим з колишніх помічників глави Білого дому, хто постав перед судом за звинуваченнями в банківському та податковому шахрайстві. Його звинувачують слідчі, що займаються розслідуванням втручання Росії у вибори 2016 року.
Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що екс-голова штабу Трампа Манафорт, який працював на колишнього президента України Віктора Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів та не відобразив більшу їх частину у своїх податкових деклараціях.