Волкер висловив підтримку прямим переговорам між Зеленським і Путіним

Поділитися
Волкер висловив підтримку прямим переговорам між Зеленським і Путіним Американський дипломат вважає прямі переговори "доброю справою" © twitter.com/USEmbassyKyiv
Спецпредставник Держдепартаменту США сподівається на старт нового діалогу, для чого РФ повинна змінити власну позицію щодо вторгнення й окупації чужих територій.

Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер підтримує прямий діалог між новообраним президентом України Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним. Таку думку він озвучив в ефірі програми NewsHour американської служби суспільного мовлення PBS.

На думку спецпредставника, Зеленський підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, деокупацію українських Криму та Донбасу Росією, і має намір продовжувати переговори для врегулювання ситуації на сході України.

"Я думаю те, що він сказав про конфлікт і про свій підхід, поки що є абсолютно правильним. Він твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Він хоче повернути землі. Він не збирається відступати від цього", - пояснив він.

Крім того, американський дипломат вважає "доброю справою" прямі переговори між Зеленським і Путіним, але він не уточнив, про які саме переговори йдеться: за участю або без участі посередників, пише "Українська правда".

"Україна та Росія повинні вести прямі переговори, тому я вважаю, що його бажання поговорити з Путіним - це добра, а не погана справа", - додав Курт Волкер.

Волкер також вважає, що президентство Зеленського може створити нову можливість для діалогу з Путіним.

"Можна сподіватися на це, оскільки є новий президент, є можливість для нового старту діалогу, хоча потрібно змінити саме позицію Росії щодо вторгнення й окупації території", - цитує дипломата "Громадське".

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що Мінські угоди щодо врегулювання ситуації в Донбасі не "мертві", але перебувають у "комі", вивести з якої їх може лише рішення РФ.

"На сьогодні Росія не хоче прийняти таке рішення (про вихід з Донбасу). Звичайно, це пов'язано з виборами, але ще більше – зі звичайною базарною торгівлею, яку Росія намагається вести з євроатлантичним співтовариством", - пояснив він.

Водночас остання на сьогодні зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки" відбулася 11 червня 2018 року в Берліні. Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. Зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів держав не проводилися з жовтня 2016 року.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер повідомляв про підтримку Сполученими Штатами розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Україна наполягає на тому, що мандат місії має поширюватися на всю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою кордону з РФ.

Своєю чергою Росія категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі