Продовживши закон про особливий статус для окремих районів Донецької та Луганської областей Україна виконала одне зі своїх зобов'язань щодо встановлення миру на території держави. Тепер черга Росії виконувати свої зобов'язання. Про це на своїй сторінці у Twitter написав спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Курт Волкер.
"Вітання Петру Порошенку, Андрію Парубію та Верховній Раді з продовженням особливого статусу. Це важливий крок. Україна виконує свою частину задля миру. Тепер черга Росії. Розчарований тим, що деякі основні політичні діячі не підтримали цей важливий крок", - написав Волкер.
Він додав, що Україна також неодноразово виконувала свої зобов'язання щодо імплементації Мінських угод. Росія також повинна виконати свої зобов'язання щодо угод, зокрема, насправді припинити обстріли в Донбасі, вивести з території ОРДЛО іноземних бойовиків та військову техніку, а також здійснити обмін заручників.
"Росія також повинна скасувати бутафорські незаконні вибори в контрольованих нею Донецьку та Луганську – їх проведення повністю суперечить Мінським угодам. Настав час для миру в Україні", - додав Волкер.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон, який подовжує дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей до 31 грудня 2019 року. Верховна Рада ухвалила документ за кілька годин до підписання президентом.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях ухвалили у вересні 2014 року. Документ вступив у силу 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада на рік продовжила дію закону 6 вересня 2017 року, а наступного дня його підписав Порошенко.
Його стаття 10 передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
Детальніше про особливість закону про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна "Особливий порядок законотворчості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".