Внутрішньополітична ситуація в США істотно ускладнює підтримку України – КБФ

Поділитися
Внутрішньополітична ситуація в США істотно ускладнює підтримку України – КБФ © unsplash.com/darren1303
У США вже фактично почалася передвиборча кампанія, хоча президентські вибори заплановані на листопад 2024 року. 

Внутрішньополітична ситуація в США істотно ускладнює підтримку України, йдеться у «Підсумках 2023 року» за версією ради Київського безпекового форуму, команду якого очолює Арсеній Яценюк.

«Україна все ще зберігає двопартійну підтримку у Конгресі США. Однак посилення впливу про-трампістської частини Республіканської партії, що наростає разом з посиленням популярності Дональда Трампа, ускладнює голосування з українського питання. Поєднання допомоги Україні з допомогою Ізраїлю і Тайваню не вирішило проблеми», – йдеться у звіті. 

Зазначається, що з огляду на непоступливість республіканців, які відчули шанс отримати сильний козир для своєї передвиборчої кампанії, міжнародна допомога буде голосуватися у пакеті з реформуванням міграційної політики, і враховуючи озвучені ключовими переговірниками від двох партій оптимістичні оцінки, результати голосування на початку 2024 року, швидше за все, будуть позитивними.   

«Треба визнати, що згода президента Джо Байдена на компроміс у питанні міграції, який може коштувати демократам голосів під час виборів, стало черговим свідченням його особистого зростання як лідера міжнародного масштабу, розуміння процесів світового розвитку та важливості геополітичної ролі США», – підкреслюють у КБФ. 

Чи допустять Трампа до виборів (адже зараз проти нього все ще продовжуються численні судові процеси) і чи виграє він ці вибори, поки що неясно. 

«Якщо це відбудеться, ситуація з американською підтримкою Україні, починаючи з 2025 року, суттєво ускладниться», – попереджають експерти. 

Рада КБФ сподіваєтсья, що система стримувань і противаг у владі США, яка вдосконалювалася десятиліттями, не дозволить президенту одноосібно ухвалювати катастрофічні для світу рішення. Саме тому Конгрес США вирішив додатково перестрахуватися і включив до військового бюджету на 2024 рік заборону президенту без згоди Конгресу виходити з НАТО. 

США наразі залишається для України найбільшим донором військової допомоги, і в разі її втрати нам буде складно знайти аналог. Водночас потужну підтримку здійснюють також Німеччина, Велика Британія та інші країни. Чому Британія вважається найщирішим і найпослідовнішим нашим партнером у протистоянні російській агресії, розповідає Віктор Константинов у статті «Особливий союзник України у війні з Росією».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі