У деяких країнах Європейського Союзу почалися серйозні дискусії щодо необхідності підготовки до війни з Росією, йдеться у «Підсумках 2023 року» за версією Київського безпекового форуму, команду якого очолює Арсеній Яценюк.
Це питання почали порушувати не лише у географічно близьких до Росії країнах Балтії та Польщі, а й, наприклад, у Німеччині.
Берлін планує підготуватися до війни до 2030 року.
«Планується не лише військово-технічне переоснащення армії, а й розглядається можливість відновлення загального призову на військову службу, у тому числі жінок, як у Ізраїлі», – йдеться у звіті КБФ.
Заходи щодо цього питання здійснюються і в рамках НАТО.
До зростання песимістичних настроїв на Заході, за словами експертів, значною мірою призвели невиправдані завищені очікування щодо «швидкого завершення» війни в Україні.
Низка впливових західних ЗМІ опублікувала у грудні статті щодо проблем України у війні проти Росії. Разом з тим, статті закликали продовжувати допомагати Україні стримувати агресора, оскільки це є інвестиціями також і у безпеку Європи й США. Експерти розкритикували «принцип поступовості й дозованості» надання озброєнь Україні для уникнення «зайвої ескалації», що насправді лише затягує конфлікт.
Серед країн, які найбільше зараз допомагають Україні захищатися від росіян – США, Німеччина та Велика Британія. Чому Британія вважається найщирішим і найпослідовнішим нашим партнером у протистоянні російській агресії, розповідає Віктор Константинов у статті «Особливий союзник України у війні з Росією».