Головною умовою для внесення змін до Конституцію (в частині децентралізації) має стати повне припинення вогню в Донбасі та тривалий період дотримання режиму тиші. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, яке демонструвалося увечорі в неділю, 24 січня.
Глава держави підкреслив, що відповідальність за припинення вогню несе Росія.
"Голосування за Конституцію в частині децентралізації повинні передувати кілька важливих передумов. Позиція перша - припинення вогню і довгий період повної тиші. Це має забезпечити Росія, і світ повинен бачити, що це відбувається", - зазначив Порошенко.
Глава держави також підкреслив, що бойовики і російська сторона повинні забезпечити доступ спостерігачів ОБСЄ до неконтрольованого ділянці кордону.
"Ключова позиція - відновлення контролю над держкордоном на першому етапі з боку ОБСЄ. Вони повинні мати безперешкодний доступ до держкордон, щоб гарантовано припинити ввезення до нас іноземних військ і військової техніки" , − підкреслив президент.
Порошенко також підкреслив важливість звільнення українських громадян, які незаконно утримуються на території РФ і тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей.
Голосуванню змін до Конституції в частині децентралізації має передувати припинення вогню та довгий період тиші, які має забезпечити РФ
- Петро Порошенко (@poroshenko) 24 января 2016
Джерела DT.UA в АП і Радбезі заявляють, що сьогодні закони про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО та амністії для учасників подій на частині території Донецької nf Луганської областей цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни.
на думку заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, Кремль намагається легалізувати і легітимувати власний контроль на окупованих територіях, і для цього накинув світові чергову "жуйку" про необхідність проведення виборів "в окремих районах Донецької і Луганської областей" та передвиборної "амністії" для бойовиків і російської агентури.
Детальніше про переговори щодо змін до Конституції читайте у статті Сергія Рахманіна "Зміна курсу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".