Власенко повідомив, що це одне з ключових питань, на якому вже спекулює чинна влада.
"Відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу, немає в Україні ніякого суду присяжних. Портнов назвав народних засідателів присяжними і сказав, що він виконав зобов'язання перед Європейським Союзом. Я вже не кажу про специфічну процедуру обрання цих засідателів, які обираються з обмеженої кількості осіб. Але вони за своїм змістом не є присяжними. В радянській теорії права такі люди називалися народними засідателями, а юридично існує такий сленговий термін - "пристяжные, но не присяжные", - зазначив захисник Тимошенко.
Сергій Власенко вважає, що серед так званих присяжних, швидше за все, виявляться люди далекі від юриспруденції і розуміння того, що насправді відбувається.
"З таким судом присяжних ми прийдемо до ситуації, коли який-небудь вчитель або сантехнік буде приймати рішення про долю екс-прем'єр-міністра України", - заявив він.
Нардеп переконаний, що кожен повинен займатися своєю справою і той, чиє покликання лагодити крани, апріорі не може вершити правосуддя.
"Звичайні громадяни не тільки не мають спеціальних знань, але і більш схильні до корупційних ризиків. Влада ж нав'язує суспільству думку про те, що судити може будь-хто, але подібне не можна назвати судом присяжних. Є маніпулятивна теза, яку зараз використовують, що Юлія Тимошенко має право на суд присяжних. Але у нас, на жаль, немає суду присяжних", - зазначив Власенко.
"Відповідно До нового КПК, народні засідателі обираються за допомогою автоматизованої системи документообігу суду, тобто за аналогічною системою обрання суддів. У таких умовах такі присяжні не можуть бути незалежними", - сказав зі свого боку Плахотнюк. !zn
Читайте також:
Адвокатам Тимошенко не дають ознайомитися з матеріалами справи про вбивство Щербаня
Власенко заявив про фальсифікації доказів у кримінальній справі
Тимошенко не збирається оплачувати судові витрати за програним Азарову позовом
Прикордонники пояснили, що випускати Власенка з України заборонив Печерський суд