Згода екс-прем'єра Юлії Тимошенко на часткове помилування не означає, що вона перестане боротися за відновлення своїх громадянських прав. Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.
За його словами, запропонований місією Кокса-Кваснєвського варіант часткового помилування є "мінімальним компромісом", який дозволить Тимошенко "стати вільною людиною". "А з усіма подальшими обтяженнями, які залишаються, ми будемо боротися юридичним шляхом у судових установах України та міжнародних судах", - повідомив Власенко.
Як він пояснив, додаткове покарання у вигляді втрати права займати посади до трьох років ймовірне, але "це не означає, що Тимошенко і Євросоюз з цим змирилися". Тимошенко продовжить боротьбу за можливість брати участь у виборах.
"Це означає, що ця частина вироку формально юридично залишається, і вона продовжить боротися з цим у міжнародних та європейських інституціях", - розповів Власенко.
Раніше джерело ZN.UA повідомляло, що означає часткове помилування. За його словами, вирок Тимошенко у "газовій справі" складається з трьох частин: 1) семирічний термін тюремного ув'язнення; 2) заборона на три роки обіймати посади в органах державної влади; 3) компенсація завданих збитків у розмірі 1 млрд 516 млн 370 тис. грн (а це приблизно 200 млн доларів). Місія Кокса-Кваснєвського звернулася до президента Януковича з проханням про зміну вироку в частині терміну тюремного ув'язнення. Мова йде про зменшення терміну з семи до двох років, які Тимошенко вже відсиділа.
Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення воліза перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).
4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко.
Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. !zn
Читайте також:
Регіонали підтримають законопроект Міщенка про лікування Тимошенко після внесення своїх поправок
Помилування Тимошенко: потрібна тільки воля президента
"Часткове помилування" Тимошенко передбачає її звільнення за сценарієм Луценка