Районні управління юстиції в Херсонській області фальсифікують документи, що стосуються дат реєстрації осередків Партії регіонів. Про це заявив 17 серпня на прес-конференції в Херсоні народний депутат від БЮТ Юрій Одарченко.
Він повідомив, що вже звернувся до прокурора області з депутатським зверненням стосовно дій посадовців Голопристанского районного управління юстиції, яке, як зазначено в зверненні, вчинило "підробку документів з метою реєстрації структурних утворень політичних партій "заднім числом" для надання права участі в місцевих виборах за нині чинним законом".
За словами нардепа, згадане управління юстиції підробило дані про реєстрацію Голопристанського районного осередку Партії регіонів, зареєструвавши її на 2001 рік.
Одарченко стверджує, що в червні 2010 року у відповіді на його звернення в Головне управління юстиції в Херсонській області інформації про реєстрацію такого осередку не було.
Депутат заявляє, що аналогічне відбувається в інших районних управлінь юстиції, зокрема, Цюрупинському і Скадовському.
"Дивно, що керманичі Партії регіонів, які більше 5 років були при владі, не знайшли часу і бажання зареєструвати партійні осередки відповідно до вимог закону", - підкреслює народний депутат.
Юрій Одарченко планує звернутися в органи прокуратури і судів стосовно усіх виявлених випадків фальсифікації документів.
Також він повідомив, що звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з приводу відміни Великоалександрівським районним управлінням юстиції реєстрації місцевої районної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".
"Вони з подачі податкової інспекції абсолютно незаконно відмінили реєстрацію партійної організації. Я, як народний депутат, звернувся до міністра юстиції Олександра Лавриновича і повідомив про незаконні дії його підлеглих", - зазначає Одарченко.
Нагадаємо, 31 жовтня в Україні повинні пройти місцеві вибори . Згідно з законом "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів", у виборах обласних, міських і районних рад можуть брати участь тільки ті партійні організації, які були зареєстровані не менше, ніж за 365 днів до виборів. Кандидатів у мери також можуть висувати тільки зареєстровані не менш рік тому партії.
Проблемний закон
Як повідомлялося 31 липня новий закон "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" набув чинності.
Закон передбачає проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 року з переходом від раніше діючої пропорційної (партійної) до змішаної мажоритарно-пропорційної системи виборів органів місцевого самоврядування. Виборчий процес повинен розпочатися 11 вересня. Нагадаємо, місцеві вибори повинні були відбутися 30 травня 2010 року, проте 16 лютого Верховна Рада відмінила їх проведення.
Новий закон про місцеві вибори був ухвалений парламентом 10 липня, підписаний спікером Володимиром Литвином 22 липня, і підписаний президентом Віктором Януковичем 27 липня.
Найбільшу кількість нарікань серед українських політиків викликала норма закону, яка допускає право висування кандидатів на місцевих виборах місцевим партійним організаціям за умови, якщо така парторганізація зареєстрована не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів. Ця норма, як раніше писало "ЗН", обмежує доступ до виборів політичних сил нової хвилі, які стали розвиватися в останні рік-півтора.
Раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що новий закон про місцеві вибори відзначається украй низькою якістю. "Настільки низькоякісного Закону про вибори я давно не пам'ятаю. Як тільки почнеться виборчий процес, усі зможуть переконатися", - зазначив Магера.
У свою чергу, глава Комітету виборців України Олександр Черненко також заявив про те, що майбутні місцеві вибори стануть справжнім викликом для адміністративного судочинства в Україні.
Закон було також розкритиковано Головним юридичним управлінням парламенту.
За матеріалами офіційного сайту БЮТ