Вища рада правосуддя припинила роботу – одразу десять членів подали у відставку

Поділитися
Перевірки Етичної ради ВРП лише почалися, а результат уже помітний.

Вища рада правосуддя припинила виконувати свої повноваження – одразу десять її членів подали у відставку, сьогодні їхні заяви задовольнили, повідомляє «Судово-юридична газета».

Повноваження частини членів Ради правосуддя припиняться завтра, 23 лютого.

«Таким чином, з 23 лютого 2022 року Вища рада правосуддя більше не має необхідного повноважного складу. Це означає, що певний час в Україні буде відсутній орган судової влади, здатний вирішувати кадрові та фінансові проблеми судової влади», - йдеться у матеріалі.

У відставку пішли: Наталія Краснощокова, Олег Прудивус, Лариса Швецова, Світлана Шелест, Сергій Болотін, Володимир Говоруха, Лариса Іванова (обрані за квотою З'їзду суддів 2018 року), Віктор Матвійчук (обраний за квотою конференції прокурорів 2018-го), Тетяна Розваляєва (призначена президентом 2020-го), Валерій Суховий (обрано за квотою З'їзду суддів 2021-го).

Не стали писати заяви і вирішили залишитися на посадах: Віктор Грищук (обрано за квотою З'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ 2019 року), Оксана Блажівська (призначено президентом 2019-го), Інна Плахтій та Віталій Саліхов (обрано З'їздом суддів 2021-го)

Членом Вищої ради правосуддя залишається і голова Верховного Суду Всеволод Князєв, який є членом ВРП відповідно до посади.

Нагадаємо, 9 лютого Етична рада ВРП змінила роботу з перевірки членів Ради на доброчесність таким чином, щоб спочатку провести співбесіди з чинними членами, а потім – з кандидатами. У відповідь члени ВРП пригрозили піти у відставку та заблокувати роботу найважливішого органу судової влади через відсутність кворуму.

Якщо до непрацюючої ВККС додатися ще й непрацююча ВРП, це, на думку низки експертів, загрожує колапсом судової системи країни – без Ради правосуддя неможливо призначити чи звільнити суддів, відправити їх у відрядження до проблемного суду (в Україні зараз бракує понад дві тисячі суддів, деякі суди припинили роботу).

Водночас у громадських лобістів судової реформи є думка, що такий підхід лише прискорить очищення ВРП, котра давно себе дискредитувала.

«Тепер у ВРП 16 вакансій, що мають бути заповнені через Етичну раду, в якій перевагу мають незалежні міжнародні експерти. Таким чином, навіть у найгіршому разі ВРП оновиться доброчесними членами на 16/21, що більше ніж на три чверті. Сьогодні починається без перебільшення нова ера в українському судочинстві», - пише у Facebook голова правління Фонду DEJURE Михайло Жернаков.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі