Як повідомляють "Українські новини", відповідну заяву прем'єр зробив на урочистому заході з нагоди Дня знань у навчально-виховному комплексі "Ерудит" у Києві. Гройсман зазначив, що сьогодні на ринку праці є запит на кадри, але система їх підготовки не пристосована до ринку.
Глава уряду констатував, що країна відчуває нестачу кваліфікованих робочих кадрів, але нинішня система професійно-технічної освіти в основному не може готувати конкурентних і компетентних фахівців робочих спеціальностей.
"Не обов'язково необхідно, щоб всі мали вищу освіту. Я вважаю, що не кожен може бути вченим і не кожній людині необхідна вища освіта", - уклав прем'єр.
Гройсман підкреслив, що традиція про наявність у кожного диплому про вищу освіту виникла в 90-ті роки. За його словами, сьогодні диплом не є перевагою, оскільки важливо мати знання і можливість реалізувати себе в реальному секторі.
Як писало DT.UA ситуація з якістю і релевантністю знань випускників українських середніх і вищих навчальних закладів набула критичного характеру, а широко поширений міф про високоосвічену робочу силу в Україні вже не відповідає дійсності.
Найчастіше українці отримують освіту заради освіти, часто працюючи не за фахом і займаючись працею, що непотребуює високої кваліфікації.
Детальніше про проблеми української системи освіти читайте в статті Юлії Самаєвої "Девальвація людського капіталу: діагнози і рецепти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".