"Росія постійно перебуває в стані, коли вона готова до подальших провокацій, в тому числі й мілітарним... Цю проблему не можна вирішити тільки юридично, це проблема нашої здатності дати відсіч Росії в Азовському морі", - заявив Клімкін.
Він додав, що Україна регулярно інформує міжнародних партнерів про ситуацію в Азовському морі. До того ж, за словами Клімкіна, під час засідання Генеральної асамблеї ООН у вересні буде підніматися питання щодо даної ситуації.
"Росія намагається використовувати те, що у неї є - мілітарний потенціал використовувати, порушуючи будь-які домовленості", - зазначив Клімкін.
Нагадаємо, командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко заявив про те, що Україна посилить захист Азовського моря, збільшивши присутність на цьому напрямку кораблів, артилерії та морської піхоти.
На думку спеціального представника Державного департаменту США Курта Волкера, після анексії Криму Росією ситуація в Азовському морі виглядає "надзвичайно небезпечною". Проте повномасштабний наступ РФ не прогнозується.
А секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов вважає, що Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря й розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.
Детальніше про обмеження Росією прав України щодо використання Азовського моря читайте в матеріалі Валентини Самар "Окупація Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".