Виплатити обіцяні 300% медикам не вийде — Зеленський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виплатити обіцяні 300% медикам не вийде — Зеленський Обіцяні 300% медикам доведеться чекати ще довго © Укрінформ
Президент заявив, що здійснити виплати заважає юридична колізія.

Президент України Володимир Зеленський обговорив з головами обласних державних адміністрацій виплату надбавок медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, мова йшла про те, що виникла юридична колізія щодо виплати надбавок за березень. У зв'язку з цим багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу. У той же час виплати за квітень відбуваються за іншою формулою – на підставі підписаних договорів з Національною службою здоров'я України. Для цього екстрені медичні допомоги, опорні лікарні, стаціонарні установи, які допомагають боротися з COVID-19, і мобільні бригади, які виїжджають до пацієнтів, повинні укласти договори з НСЗУ.

"Відсоток укладених договорів за всіма чотирма категоріями зараз невисокий. А без цього виплатити обіцяні до 300 відсотків надбавки не вийде. Хоча лікарі на передовій їх заслужили як ніколи", – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України доручив міністру охорони здоров'я поспілкуватися з усіма обласними державними адміністраціями щодо перешкод, які заважають їм зробити доплати, і вирішити ці проблеми вже в найближчі дні.

"Через бюрократичні зволікання ми витратили час, медики отримали зарплати без належних їм доплат. Це має бути виправлено. Радий, що ми всі розуміємо один одного і готові співпрацювати для вирішення цього питання", – звернувся Денис Шмигаль до голів ОДА.

Чому так сталося? Виникла плутанина з тим, на яку законодавчу базу орієнтуватися при розрахунках – на старий наказ Мінсоцполітики №127 або на кілька нових законів, де про таку доплату йдеться по-різному.

"Десь йдеться про доплати лише медпрацівникам, десь- медпрацівникам та іншим працівникам медустанов. Десь – про 200%, а десь- про 300%. Закони приймалися пулами. І десь пропонувалося розраховувати доплату від зарплати, а десь – від окладу. Але у комунальних неприбуткових підприємств, якими стали медустанови, щоб зайти в реформу, немає окладів. До того ж, МОЗ не дав інструкції, як розгортається мережа установ по COVID-19. Якщо простими словами, то тільки 28 квітня написали, що людей ушпиталюють неправильно", - зазначає редакторка відділу соціум ZN.UA Алла Котляр.

І ще штрих. Є бюджетна програма підтримки медустанов. Таких як будинки дитини, МСЕК, бази спецпоставок тощо. Бюджетним кодексом чітко визначено їх перелік.

На цю програму у державному бюджеті було закладено 1 млрд 450 млн грн. Згодом у неї додали кошти на дофінансування медустанов, які "просіли" при укладанні контрактів із НСЗУ. З Програми медичних гарантій і бюджетної програми "Громадське здоров'я і заходи боротьби з епідеміями" було знято на це, а також на підтримку інсулінової програми, загалом 1 757 557 000 грн.

Постанову Кабміну №250 було прийнято 25 березня 2020 року. Вже в квітні гроші пішли в регіони.

15 квітня Постановою Кабміну №285, без збільшення суми фінансування, до Постанови №250 додали пункт, що кошти, отримані з цієї субвенції, можна також використовувати на виплату доплат за COVID-19 за березень. Як відомо, МОЗ збирався попросити на це додаткове фінансування у Мінфіну. Але на сьогодні ця субвенція залишилася в тій самій сумі.

Читайте також: Зеленський вважає, що динаміка захворюваності на COVID-19 дозволяє розглядати майбутнє пом'якшення карантину

Раніше повідомлялося про те, що голова Одеської ОДА Максим Куций звільнив свого заступника Віталія Свічинського через невиплату 300-процентних зарплат медпрацівникам, які працюють з інфікованими новим коронавірусом.

Також міністр охорони здоров'я України Максим Степанов відзвітував про те, що станом на 8 травня тільки Полтавська область здійснила виплати медикам по 300% в повному обсязі. У Харківській області, наприклад, відзвітували про 17 медиків, яким виплатили по 870 гривень доплат за роботу з коронавірусними хворими.

МОЗ також анонсувало зміни в медичній реформі, згідно з якою планувалося звільнити 50 тисяч медпрацівників і закрити понад 300 лікарень. Проте для розгляду цього питання необхідно відповідне подання, яке ні від Офісу президента, ні від МОЗ до ВР не надходило.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі