Виплат за прогули позбавили 235 народних депутатів: хто втратив найбільше

Інфографіка
Поділитися
Виплат за прогули позбавили 235 народних депутатів: хто втратив найбільше © Василь Артюшенко, ZN.UA
У "Чесно" проаналізували дані за останні 13 місяців.

Протягом роботи Верховної Ради дев’ятого скликання 235 народних депутатів позбавили виплат через те, що вони без поважних причин не брали участі у голосуваннях під час засідань та в роботі парламентських комітетів, повідомили в Громадському русі “Чесно”. Мова йде не про зарплати парламентаріїв, а про відшкодування витрат щодо виконання депутатських повноважень. Всього депутати  через свої прогули не отримали 38,8 млн гривень.

Протягом останніх 13 місяців, які проаналізували в “Чесно” вісім народних депутатів кожного місяця потрапляли до переліку прогульників. Загальна сума витрачених ними коштів становить 4,3 млн гривень.

З 235 прогульників п’ятеро вже не є народними депутатами. Мова йде про Олексія Кучера, Олександра Ткаченка, Ольгу Бєлькову, Святослава Вакарчука та Руслана Требушкіна. Також фактично не виконує свої депутатські обов’язки один із найбільших прогульників Ігор Колихаєв, який з кінця минулого року є міським головою Херсона.

Найбільше депутатів, які хоч раз прогулювали, входять до фракції “Слуга народу”. При цьому від загальної чисельності СН оштрафовані парламентарії складають лише 41,2%. У “Голосі” під грошові “санкції” потрапило 40% членів фракції.

У решті фракцій та груп протягом 13 місяців за прогули оштрафували понад 50% їхніх членів. При цьому у групі “За майбутнє” позбавляли виплат майже не кожного її члена. За даними “Чесно”, станом на грудень 2020 року середній показник участі в голосуваннях членів групи “За майбутнє” складає близько 50%. Це другий найгірший показник у парламенті. 

Вказано, що 47 із 235 народних депутатів-прогульників оштрафували на загальну суму 20,4 млн гривень. Це понад 50% від усієї суми виплат, втрачених депутатами, які не ходять на роботу. Серед цих 47 депутатів опинилися члени ОПЗЖ Вадим Рабінович, Тарас Козак, Наталя Королевська та Вадим Бойко, а також Ярослав Дубневич із групи “За майбутнє”, Петро Порошенко з “Європейської солідарності”, Олександр Дубінський, позафракційний Андрій Деркач та інші.

Раніше повідомлялося про те, що найбільше пленарних засідань Верховної Ради під час четвертої сесії прогулювали народні депутати групи “За майбутнє”. Також низькі показники реєстрації у народних депутатів з “Опозиційної платформи - За життя”. При цьому показники відвідування народних депутатів фракції “Батьківщина” дорівнюють 51%.

Вказано, що трохи вищі показники у народних депутатів з групи “Довіра”, чия відвідуваність становить в середньому 56%. Відвідуваність парламентаріїв з фракції “Голос” протягом четвертої сесії в середньому становить 58%. Найвища відвідуваність виявилися у фракцій “Слуга народу” та “Європейська солідарність”, яка становить 62% та 63% відповідно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі