Найбільше пленарних засідань Верховної Ради під час четвертої сесії прогулювали народні депутати групи “За майбутнє”, повідомили у “Комітеті виборців України”. Також низькі показники реєстрації у народних депутатів з “Опозиційної платформи - За життя”.
Зокрема, в середньому протягом четвертої сесії на пленарних засіданнях Ради реєструвалися лише 36% депутатів із групи “За майбутнє”. Якщо говорити про ОПЗЖ, то протягом сесії на засіданнях реєструвалися в середньому 40% депутатів з політсили. При цьому показники відвідування народних депутатів фракції “Батьківщина” дорівнюють 51%.
Вказано, що трохи вищі показники у народних депутатів з групи “Довіра”, чия відвідуваність становить в середньому 56%. Відвідуваність парламентаріїв з фракції “Голос” протягом четвертої сесії в середньому становить 58%.
Найвища відвідуваність виявилися у фракцій “Слуга народу” та “Європейська солідарність”, яка становить 62% та 63% відповідно.
“Четверта сесія ВР виявилася найменш продуктивною за час роботи нового складу парламенту. Впродовж сесії народні депутати працювали лише 28 сесійних днів. Відвідування Верховної Ради також погіршилося. З одного боку, на це вплинули місцеві вибори, до яких де факто була залучена частина народних депутатів, які виступали в ролі агітаторів на місцях. З іншого боку, в осінній період в Україні погіршилася загальна ситуація із коронавірусом, через що робота парламенту була фактично заблокованою”, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Він також додав, що попри форс-мажорні обставини перелік лідерів та аутсайдерів Верховної Ради серед фракцій і груп фактично не змінився. За словами Кошеля, депутати окремих фракцій та груп безвідповідально ставляться до виконання своїх депутатських обов’язків та ігнорують пленарні засідання, на яких не відбувається принципових для них голосувань.
Нагадаємо, 29 січня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков закрив четверту сесію парламенту. П’ята сесія парламенту почалася 2 лютого. Протягом четвертої сесії народні депутати кілька разів йшли на так званий карантин під час якого працювали лише в комітетах. Причиною тому стала пандемія коронавірусу.
Вперше народні депутати пішли на карантин ще в березні минулого року, коли по всій Україні ввели локдаун у зв’язку з поширенням коронавірусу. Тоді за даними КВУ, парламентарі часто ігнорували онлайн-засідання комітетів. Зокрема, в онлайн режимі відбулося 29 засідань комітетів, під час яких, парламентарі були присутні 406 разів, відсутні – 68 разів. У середньому ігнорували такі засідання 17% народних депутатів.
Востаннє парламент працював у такому режим під час посилення карантинних обмежень, які діяли з 8 по 24 січня включно.