"Вільні демократи" представлять у Бундестазі стратегію мирного врегулювання в Донбасі

Поділитися
Німецькі депутати вважають, що "новий імпульс" вже на часі © 112 Україна
Пропонують відправити на схід України додатковий контингент цивільної поліції ООН і розпустити окупаційні адміністрації.

Парламентська група фракції "Вільних демократів (FDP) у німецькому Бундестазі прийняла резолюцію щодо врегулювання ситуації в Донбасі, пише Bild із посиланням на документ під назвою "Мир в Україні потребує нового імпульсу". Резолюцію представлять в Бундестазі упродовж двох тижнів.

Резолюція "Вільних демократів" містить 12 пунктів. Її поява саме зараз пояснюється перемогою Володимира Зеленського на виборах президента України і головуванням Німеччини в Раді безпеки ООН (із 1 квітня – ред.). На думку ініціатора резолюції Ренати Альт, сукупність цих факторів дає шанс "новому імпульсу" у врегулюванні ситуації в Донбасі.

"Федеральний уряд повинен діяти рішуче і продовжувати надавати Україні всебічну активну підтримку... і прийняти наш додатковий план дій як можливість виходу з глухого кута", - йдеться в документі.

Німецьке видання вибірково публікує низку тез. Депутати пропонують уряду Німеччини:

1. Підготувати додатковий план дій із виконання Мінських угод, які перебувають у "комі" через відмову Росії вивести з Донбасу своїх військових і техніку. У ньому мають бути чітко вказані обов'язкові строки виконання і санкції за відмову від виконання, пише "Європейська правда".

2. Сприяти відправці на схід України додаткового цивільно-поліцейського компоненту місії ООН. Просувати необхідність відправлення нового або додаткового контингенту Німеччина повинна на рівні ЄС, вважають ініціатори документа. Він має виконувати "суверенні завдання у співпраці з місцевими органами безпеки України".

При цьому штат EUAM Ukraine (цивільної місії ЄС для реформування українського сектору безпеки) має бути збільшено, що дозволить йому стати "стримуючим ефектом проти зовнішньої агресії", пише "Громадське".

3. В Радбезі ООН розробити мирний план розведення всіх сил і засобів від лінії зіткнення і розпуску підконтрольних Росії "урядів" терористичних організацій "Л-ДНР".

4. Тимчасовий контроль над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей має відійти до тимчасової цивільної адміністрації із мандатом ООН. Вона ж повинна займатися підготовкою вільних і незалежних виборів в ОРДЛО.

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що Мінські угоди щодо врегулювання ситуації в Донбасі не "мертві", але перебувають у "комі", вивести з якої їх може лише рішення РФ.

"На сьогодні Росія не хоче прийняти таке рішення (про вихід з Донбасу). Звичайно, це пов'язано з виборами, але ще більше – зі звичайною базарною торгівлею, яку Росія намагається вести з євроатлантичним співтовариством", - пояснив він.

Водночас остання на сьогодні зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки" відбулася 11 червня 2018 року в Берліні. Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. Зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів держав не проводилися з жовтня 2016 року.

Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер підтримує прямий діалог між новообраним президентом України Володимиром Зеленським та президентом Росії Володимиром Путіним. Волкер вважає, що президентство Зеленського може створити нову можливість для діалогу з Путіним, але потрібно змінити саме позицію РФ щодо вторгнення й окупації території.

Своє бачення подальшого розвитку ситуації в окупованому Росією регіоні висловили в команді Зеленського і Кремлі. А 24 квітня Путін підписав указ про спрощене надання російського громадянства жителям ОРДЛО, що суперечить Мінським угодам. Про те, для чого це зроблено і чому саме тепер, читайте в матеріалі Сергія Немирича "Три в одному" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі