Відвідування армійського штабу та індичої ферми – ISW про образ, який Путіну навмисно створюють

Поділитися
Відвідування армійського штабу та індичої ферми – ISW про образ, який Путіну навмисно створюють © Голос Америки (русская служба)
У Кремлі вирішили попрацювати над іміджем Путіна.

Кремль, імовірно, намагається зобразити президента Росії Владіміра Путіна як компетентного керівника воєнного часу та показати його близькість з народом. Звідси ідеї продемонструвати його приїзд до Об’єднаного штабу Збройних сил РФ та відвідування відкриття індичої ферми. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 17 грудня.

Міноборони РФ і ЗМІ оприлюднили кадри відвідин Путіним Об’єднаного штабу ЗС РФ, на яких видно, що начальника Генштабу ЗС РФ Валєрія Герасімова, міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу і командувача Об'єднаним угрупованням сил в Україні Сєргєя Суровікіна. Однак зображення та відео події, надані Міноборони Росії, не дозволяють ідентифікувати інших офіцерів, присутніх там, наприклад, командування військовим округом або армією.

«Кремль, ймовірно, оприлюднив цю зустріч, щоб представити, що Путін активно займається плануванням і проведенням війни в Україні після недавньої помітної критики його ролі в керівництві військовими діями з боку діячів ультранаціоналістичної провоєнної спільноти. Один відомий мілблогер навіть засумнівався, чи “Путін нарешті виявив суспільний інтерес до спеціальної військової операції” на їх пропозицію зробити це», – пишуть експерти ISW, додаючи, що таким чином Кремль хоче також реанімувати імідж російського Міністерства оборони.

Але крім образу талановитого керівника у час війни, на думку аналітиків ISW, Путіну пропаганда також намагається присвоїти образ близького до народу лідера. З цією метою в Росії оприлюднили участь Путіна в безглуздих подіях, таких як урочисте відкриття індичої ферми. 

«Ці зусилля, ймовірно, спрямовані на те, щоб нагадати російському народу що Путін є не лише військовим, а й цивільним лідером, який має тісні зв’язки з народом. Однак посилення змістовних подій і водночас скасування можливостей для громадськості змістовно спілкуватися з Путіним щодо стану війни та країни навряд чи суттєво покращить імідж Путіна, і, як раніше оцінювало ISW, може підірвати популістську привабливість Путіна», – сказано у звіті.

Нагадаємо, британський історик, журналіст і письменник Тімоті Гартон Еш у своїй колонці на The Guardian написав про те, що жоден американець не завдав і половини такої шкоди тому, що Владімір Путін називає «русскім міром», як сам російський лідер. Сам Путін, вважає Еш, є головним ворогом «русского міра»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі