Відставка Яценюка є "угодою" між Порошенком, Ахметовим і Коломойським – Лещенко

Відео
Поділитися
Відставка Яценюка є Відставка Яценюка - домовленість у трикутнику "Ахметов - Порошенко - Яценюк"
Ахметов і Коломойський отримають значні преференції для бізнесу в обмін на "свого" для Порошенка прем'єр-міністра.

Відставка прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка є результатом домовленості між президентом Петром Порошенком і олігархами Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським, заявив народний депутат від БПП Сергій Лещенко в ефірі hromadske tv.

"Політичним рішення про відставку було 2 місяці тому (коли парламент проголосував за недовіру уряду, але провалила відставку Яценюка - ред.). Зараз це - чистого виду "договорняк", коли олігархи вирішували, як діяти далі, а президент сидів з ними за "круглим столом" і шукали формат, в якому вони будуть усі задоволені", - сказав Лещенко.

"Був "договорняк" в форматі Коломойський-президент-Яценюк, "договорняк" в форматі Ахметов-президент-Яценюк за участі Кононенка і дуже цікаві процеси відбуваються останнім часом, що Коломойський отримує реструктуризацію своїх зобов'язань по "Приватбанку", можливо буде знайдено якийсь компроміс, який його влаштує по зобов'язанням щодо "Укрнафти", - додав депутат.

Також Лещенко заявив про домовленості влади з Рінатом Ахметовим.

"Я думаю, що по Ахметову буде знайдено компроміс щодо його підприємств в енергетичній сфері, зокрема, наскільки я знаю, вже підвищено вартість вугілля для ТЕС, які відповідно лягають в собівартість тарифу для ТЕС, які в підсумку будуть складати десь близько 1,1 грн за кВ/год і це в 2,5 рази вище, ніж для "Енергоатому", тобто Ахметов збереже собі надприбутки", - зазначив депутат.

За його словами, Ахметов має намір викупити державні частки в шести енергетичних компаніях.

"Готується схема по викуповуванню Ахметовим державних часток у підприємствах, де в нього контрольний пакет, тобто це 6 енергогенеруючих і енергорозподільчих компаній – "Дніпроенерго", "Західенерго", "Київенерго", "Крименерго", "Дніпрооленерго", і на Донбасі в нього теж є генерація. Зараз має бути приватизація і є такий план, замість того, щоб виставити на загальні торги – буде перетворено з публічних акціонерних товариств на приватні закриті акціонерні товариства і право викупу будуть мати ті, хто вже є акціонерами на нинішній час за так званою незалежною оцінкою, яку проведе ФДМ, де віднедавна працює помічник Кононенка заступником, тобто, я думаю, що ми будемо бачити в енергетичній сфері великий театр, де будуть спільно діяти Кононенко і Ахметов", - повідомив Сергій Лещенко.

"Це буде одним з можливих пояснень, чому Яценюк "відступив", оскільки він був дуже тісно пов'язаний з Ахметовим і його відставка може бути домовленістю в трикутнику "Ахметов - Порошенко - Яценюк", - зазначив депутат.

За його словами, Порошенко від таких домовленостей "отримує свого прем'єр-міністра".

Читайте також: Байден подякував Яценюку за роботу в Кабміні

Нагадаємо, увечері в неділю, 10 квітня, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк публічно заявив про намір подати у відставку 12 квітня.

16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінету міністрів, яка спричиняє відставку всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня. Тому єдиним варіантом залишалася добровільна відставка прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і його команди.

Незважаючи на те, що президент прагнув змінити прем'єра, зареєстрований головою фракції БПП Юрієм Луценком проект постанови про недовіру уряду підтримали лише 97 з 136 її членів. Напередодні голосування Байден у телефонній розмові з Порошенком у категоричній формі зажадав зберегти Яценюка на чолі уряду. Тоді президент України змушений був відступити і проект рішення про відставку набрав 194 з 226 мінімально необхідних голосів.

За даними ZN.UA, під час візиту президента Петра Порошенка в США ні Джозеф Байден, ні Вікторія Нуланд не виступали з вимогами збереження Яценюка на посаді прем'єра, як це було перед голосуванням за недовіру. Разом з тим, віце-президент США і помічник держсекретаря наполягали на негайному формуванні уряду, розглядаючи в якості дедлайну 12 квітня, в крайньому випадку - кінець наступного тижня. Єдине кадрове побажання було озвучено Нуланд - у новому Кабміні немає місця для нинішнього міністра енергетики Володимира Демчишина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі