Верховна Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри Кабінету міністрів України. Постанова про відповідальність Кабміну №4080 підтримали лише 194 депутатів при необхідних 226. Раніше цю постанову, яка тягне за собою відставку всього уряду, зареєстрував голова фракції БПП Юрій Луценко.
Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, яка була ним ініційована.
Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня.
Відставку уряду підтримали: "Блок Петра Порошенко" – 97 депутатів (з 136), "Народний фронт" - 0 (81), "Самопоміч" – 25 (26), "Батьківщина" – 15 (19), "Радикальна партія" - 15 (21), "Опозиційний блок" - 8 (43), "Воля народу" - 6 (21), "Відродження" – 0 (23), позафракційні - 28 (51).
Раніше прем'єр-міністр виступив із звітом про діяльність уряду за 2015 рік. Під час свого виступу Яценюк пожартував, що, можливо, це його останній виступ у якості прем'єра. При цьому про свою відставку він не заявив.
16 лютого президент Петро Порошенко заявив, що "момент для часткового поновлення Кабінету Міністрів упущений", зазначивши при цьому, що "тотальне переформатування Кабінету міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції" у складі фракцій БПП, "Народний фронт", "Самопоміч" і "Батьківщина".
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюка підтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян. За даними опитування, хотіли б бачити в 2016 році на посаді прем'єра Міхеїла Саакашвілі 11% респондентів, за Юлію Тимошенко – 7%, Юрія Бойка – 6%, Арсенія Яценюка – 5%, Анатолія Гриценка - 4%, Сергія Тігіпка та Олега Ляшка – по 3%, Олега Тягнибока і Наталії Яресько – по 2%. Решту кандидатів підтримують менше 1%.
Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою".