"Путін очікував, що реакція Заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він правий – не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулась східної України – Захід пішов далі та почав діяти. Змінилось і ставлення багатьох країн західної Європи стосовно Росії", - цитує Волкера українська служба "Голосу Америки".
Спецпредставник вважає, що з вторгненням РФ в Донбас країни Заходу зрозуміли, що ігнорувати російську агресію більше не можна, і треба протидіяти їй. "Така політика триває понад чотири роки, думаю, що це було неочікуваним для Росії. Санкції мали стримуючий ефект", - зазначає спецпредставник США.
На його думку, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і одночасно мати гарні стосунки із сусідами. "Грузинський урок (війни 2008 року – ред.), який вплинув на війну в Україні: Росія відчула, що вона може це робити - використовувати військові сили на чужій території, втручатись в управління іншими країнами", - вважає дипломат.
Проте Захід має змінити цей урок для Москви, наголошує Волкер. Кремль має розуміти, що будь-яка агресія вдарить перш за все по інтересах Росії.
"Якщо Росія окуповує українську територію та анексує Крим, то ми маємо говорити: "Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США та Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати цього робити", - розмірковує він.
Після цього, за його словами, треба знайти рішення, за яким Росія може прийти до миру та розуміння з незалежною Україною і владнати збройний конфлікт.
Нагадаємо, 2 серпня група сенаторів представила законопроект "Про захист американської безпеки від Кремлівського акту агресії 2018 року", в якому передбачені нові санкції США за дії Росії у Сирії і анексію українського Криму. Сенатори також вважають, що такий законопроект посилить тиск на Москву у відповідь на втручання в американські вибори в 2016 році.
Документом передбачена вимога до державного секретаря США визначити, чи підпадає Росія під визначення "спонсора тероризму на державному рівні".
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що Вашингтон не збирається скасовувати санкції проти Росії, і визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян в президентські вибори-2016. На його думку, президента РФ Володимира Путіна цілком можна вважати персонально відповідальним за втручання Росії в американські вибори.