Відео з "рюкзаками Авакова" є належним доказом – Ситник

Поділитися
Відео з Раніше ЗМІ повідомили про те, що СБУ знищила оригінал відео з сином Авакова © НАБУ
За словами директора НАБУ, дане відео - не єдиний доказ у "справі рюкзаків".

Відео розмови людей, схожих на екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря і сина глави відомства Олександра Авакова, є належним та допустимим доказом у справі про закупівлю рюкзаків МВС у 2015 році, заявив глава НАБУ Артем Ситник на засіданні антикорупційного комітету ВР.

"Це був окремий напрям роботи детектива – отримати докази належності та допустимості цього запису. Бо сам запис в Інтернеті дуже цікаво дивитися в ЗМІ, але він ще не має доказового значення, поки ми не доведемо, що це допустимі докази, що ця інформація, отримана в результаті застосування аудіо та відео в кабінеті певного чиновника, і що вона була зібрана з дотриманням чинного законодавства", - зауважив Ситник.

Він також додав: "Я вас запевняю, що цей запис був отриманий з дотриманням чинного законодавства, він є належним та допустимим доказом у цій справі".

За словами директора Національного антикорупційного бюро, дане відео - не єдиний доказ у "справі рюкзаків". Крім того, одного відеозапису було б недостатньо для затримань або обшуків у цій справі, зазначив Ситник.

Нагадаємо, що 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.

У НАБУ наполягають, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.

Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.

Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.

У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив тоді Ситник.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі