Виборчий кодекс з відкритими списками навряд чи ухвалять до виборів – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виборчий кодекс з відкритими списками навряд чи ухвалять до виборів – експерт Обирати по-новому не хоче ані президент, ані депутати © Ольга Кононенко, ZN.UA
Малоймовірно, що хтось з депутатів дуже хотітиме змінювати правила "виборчої гри" перед її початком.

Верховна Рада ухвалила проект Виборчого кодексу з відкритими списками в першому читанні, але перспективи остаточного прийняття закону видаються примарними, пише в своїй статті для DT.UA Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

Як нагадує автор, після обрання нового складу парламенту в 2014 році депутати підписали Коаліційну угоду, де чорним по білому було зафіксовано і зобов'язання щодо проведення виборчої реформи, і необхідність провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими списками.

Каталізатором розгляду законопроектів про вибори стали лише акції на підтримку виборчої реформи під Верховною Радою. Без них жоден з виборчих проектів навряд чи був би розглянутий до кінця каденції поточного парламенту. Сухий залишок результатів розгляду: депутати успішно провалили голосування за нову версію закону про парламентські вибори, але мінімально необхідною кількістю в 226 голосів ухвалили в першому читанні один з проектів Виборчого кодексу.

Концептуальні й технічні розбіжності в позиціях депутатів щодо проекту кодексу призвели до того, що впродовж двох тижнів після його ухвалення в листопаді 2017 року до нього було подано близько 4000 поправок. Серед них - як суто технічні (зміна окремих речень, частин статей), так і такі, що передбачають кардинальні зміни процедур та виборчих систем для кожних відповідних виборів.

За оптимістичного сценарію законопроект може бути винесений на голосування у травні-червні поточного року, і якщо на поточній сесії він не буде розглянутий, перспективи його ухвалення видаються примарними, бо наступна парламентська сесія впиратиметься в початок кампанії з виборів президента в березні наступного року. Та й навряд чи хтось з депутатів дуже хотітиме змінювати правила "виборчої гри" перед її початком, йдеться в матеріалі.

Позиція президента в цій історії зводиться до того, що реформування виборчого законодавства - це компетенція парламенту, на роботу якого він впливати нібито не може. "Відповідно, більш імовірним видається негативний сценарій розвитку подій - провальне голосування або ж тривале очікування розгляду, як це було вже в історії з трирічним очікуванням розгляду законопроектів про парламентські вибори", - констатує автор.

Детальніше про Виборчий кодекс з відкритими списками читайте в матеріалі Дениса Ковриженка "Тернистий шлях Виборчого кодексу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі