Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові Всеволоду Князєву, підозрюваному в корупції

Поділитися
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові Всеволоду Князєву, підозрюваному в корупції © Всеволод Князєв/facebook
Майже всі присутні судді підтримали відповідне подання.

Судді Пленуму Верховного Суду України підтримали подання про висловлення недовіри очільнику ВС Всеволоду Князєву. Останнього напередодні детективи НАБУ затримали через багатомільйонне хабарництво. 

Так, згідно з результатами таємного голосування, за висловлення недовіри виступили 140 із присутніх 142 суддів. Проти були двоє. Протокол лічильної комісії затвердили 137 представників Пленуму, голосів "проти" не було.

Висловлення недовіри голові Верховного Суду не позбавляє його повноважень судді ВС. Повторно питання про висловлення недовіри не можна ініціювати протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму.

Зазначимо, що безпосередньо внесення подання підписали 138 суддів із 142 присутніх. Хоча для розгляду подання вистачило б і 56 підписів.

Крім того, на попередньому засіданні судді ухвали заяву, в якій запевнили, що добровільно співпрацюють зі слідством, а також додали, що за кожен корупційний злочин має бути покарання. 

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів (приблизно 110 млн гривень за поточним курсом – ред.).

За даними ZN.UA від джерела в НАБУ, гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. Нагадаємо, що Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям, скасувавши визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити. Водночас Князєв уже близько півтора року не має заступника, тому його затримання означатиме «обезголовлення» органу.

Згодом у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розповіли, що викрили в Україні діяльність злочинної групи, яка під виглядом юридичної компанії та надання юридичних послуг працювала по всій території держави для отримання в судах необхідних рішень. НАБУ отримала інформацію про діяльність угруповання із залученням посередників у судовій гілці влади, суддів, керівництва судової гілки влади.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі