Верховний суд України відмовив колишньому заступнику голови Служби безпеки України Сергію Семочку у розгляді позову про незаконне звільнення з посади президентом та поновлення на посаді, оскільки він запізнився із терміном подачі заяви до суду. Відповідна ухвала опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
"Ознайомившись з позовною заявою суд вважає, що її слід залишити без руху", - йдеться у висновку суду.
Зокрема у ВСУ зазначили, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Семочко був звільнений з посади 12 квітня однак позовну заяву подав лише 23 травня. Для розгляду заяви Семочко повинен був звернутись до суду із заявою про подовження терміну подання позову або вказати поважну причину, чому не вклався у визначений законодавством термін.
Однак з відповідними зверненнями позивач до суду не звертався, а також не надав до позовної заяви наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Більше того, він вимагав витребування цих доказів в Адміністрації президента.
Нагадаємо, що уже після інавгурації президента Володимира Зеленського звільнений з посади перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко подав до суду з вимогою скасувати указ президента Порошенка про його звільнення.
14 квітня Петро Порошенко повідомив про звільнення Сергія Семочка, за два дні на сайті голови держави з'явився відповідний указ, датований 12 квітня.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.
Сім'я Семочка володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та іншим коштовним майном, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочка та її доньки є громадянство РФ, наявність якого він публічно заперечував. Дружина Семочка та її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.
Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Семочка. За два тижні СБУ розпочала перевірку Семочка у межах справи про держзраду, відкриту за заявою журналіста Дениса Бігуса.
26 березня справу про незаконне збагачення Семочка закрили. За місяць до цього Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості.